Yeni Toyota C-HR Sakarya’da üretilecek

0

Yeni ikinci nesil C-HR, Toyota Automotive Industry Türkiye tarafından Sakarya’da üretilecek. Hibrit ve şarjlı versiyonlardan oluşan yeni C-HR Türkiye’de.

Yeni Toyota C-HR, şirketin karbon nötr olma taahhüdünü yansıtan Avrupa’nın en büyük pazarı olan C-SUV segmentine çeşitli elektrifikasyon seçenekleri sunacak. Hibrit versiyonun yanı sıra yerli batarya ile üretilen C-HR şarjlı hibrit, Toyota’nın 2030 yılında yüzde 100 elektrikli modeller hedefine önemli bir katkı sağlayacak. Yeni Toyota C-HR, Toyota’nın yeni tasarım anlayışını da yansıtacak. C-SUV segmenti. Bu proje ile Toyota New Global Platform (TNGA2) üzerinde beşinci nesil hibrit ve plug-in hibrit teknolojisine sahip yeni C-HR, dünyada ilk kez Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de üretilecek.

elektrifikasyon dönüşümü

Plug-in hibrit otomobil üretiminin yanı sıra Toyota Otomotiv Sanayi’nin Sakarya’daki üretim tesislerinde akü üretim hattı kurulacak. Batarya üretim hattı, yıllık 75 bin batarya kapasitesi ile üretimi destekleyecek ve aynı zamanda alanında uzman 60 çalışanı istihdam edecek. Toyota Europe organizasyonunda bir ilk olan ve Toyota’nın elektrifikasyon dönüşümünde kilit rol oynayacak olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin akü üretim hattı, ‘diğer Toyota fabrikalarının elektrifikasyonu ile elektrifikasyon’ dönüşümünü destekleyerek Toyota Europe’un hedeflerine ulaşmasında önemli bir faktördür. nitelikli iş gücü ve bu alanda yetişmiş bilgi birikimi katkı sağlayacaktır.

Sakarya fabrikası küresel bir oyuncu

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve CEO’su Erdoğan Şahin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Planladığımız çerçevede hayata geçireceğiz. Bu proje, Toyota’nın küresel gücünün bir parçası olan Sakarya’daki üretim tesisimizin küresel anlamda önemli oyunculardan biri olduğunu bir kez daha teyit etmektedir. Bu önemli gelişme, güçlü üretim kapasitemiz ile farklı beklentilere cevap veren araçlar üretme konusunda üzerimize aldığımız sorumluluğun bize duyduğu güvenin yeni bir göstergesidir. Bu güzel haberi Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye çalışanları ve tedarikçileri adına paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Tüm enerjimizle birlikte çalışarak Sakarya’ya ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.