“Yeni RX için fiyat sabitleme garantisi”

0

Premium E SUV segmentindeki Lexus modeli, RX 350h tam hibrit, RX 450h+ plug-in hibrit ve RX 500h performans hibrit olmak üzere üç farklı hibrit seçeneği ile Lexus showroomlarındaki yerini aldı. Başlangıç ​​fiyatı 3.991.500 TL olarak açıklanan Lexus RX’in başlangıç ​​fiyatı 1998 yılında dünyanın ilk lüks SUV modeli olarak tanıtılan RX, beşinci nesliyle daha şık tasarımı sayesinde daha geniş bir müşteri kitlesine hitap edecek. . 2005 yılında RX 400h ile dünyanın ilk premium hibrit modeli olan RX, yenilikçi karakterini her nesilde ileriye taşımıştır.

Satışlar hızla artıyor

Yeni RX’in basın lansmanında Lexus markası ve premium pazarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Ali Haydar Bozkurt, “Kısa sürede premium segmentte farklı bir yer edinen Lexus, yola çıktığımız gün “lüksün yeni tanımını” yaratmayı başardığımızı söylemiştik.

Bu iddiamızı her geçen gün genişleyen ve güçlenen ürün yelpazemiz ve premium segmente örnek teşkil eden hizmetlerimizle destekledik. Premium segment geçen yıl %13 büyürken; Lexus olarak tüm otomotiv sektöründeki tedarik sıkıntılarına rağmen satışlarımızı %47 artırarak emin adımlarla büyümeye devam ettik.”

“Yeni RX için fiyat sabitleme garantisi”

Yeni RX SUV modelinin 2023 yılı satış rakamları hakkında konuşan Bozkurt, “Bu yıl yeni RX için hedefimizi bulunabilirlik açısından 335 adet olarak belirledik. Bu aracın potansiyelinin çok daha büyük olduğunu biliyoruz ve ön taleplerin yoğunluğu da bunu kanıtlıyor.

Ayrıca, tüm sektörü etkileyen tedarik sorunlarıyla ilgili endişeleri gidermek için ilk 170 birim için fiyatlandırmayı güvence altına alacağız. RX satın almak için sözleşme imzalayan müşterilerimiz, tedarik aşamasında olan araçta oluşabilecek fiyat artışlarından etkilenmeyecektir. “Otomotiv endüstrisinin birden fazla bilinmeyenle boğuştuğu bir dönemde bunun müşterilerimizin ve diğer Lexus hizmetlerimizin hayatını kolaylaştıracağını düşünüyoruz.”

Yeni modeller geliyor

Lexus NX ile başlayan ve RX ile devam eden ürün atağına değinen Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Ali Haydar Bozkurt, “Premium segmentte büyük önem taşıyan RX modeliyle ilgili bizi heyecanlandıran bir diğer şey daha var. , markamızın bu yılki model atağının devamı niteliğinde olacak. Şimdi satışa sunduğumuz RX SUV’ye ek olarak, ikisi elektrikli olmak üzere üç model daha lanse edeceğiz. UX EV ve tamamen elektrikli SUV Haziran-Temmuz aylarında RZ modelleri; Sonbahar aylarında ise sınıfında bir ilk olacak olan LM VIP minivan modelini beğeninize sunmaya hazırlanıyoruz.

Yeni modellerin gelmesiyle daha önce katılmadığımız segmentlerdeki açıkları kapatarak premium segment penetrasyonumuzu artıracağız. Bahsettiğimiz taarruz planı kapsamında bu yıl için 450 adet, gelecek yıl için ise en az 1000 adet ile hedeflerimize ulaşmayı planlıyoruz. İlerleyen yıllarda daha güçlü ve geniş ürün yelpazesi ile bu rakam giderek artacaktır. 2023, Lexus hakkında çokça konuşacağımız bir yıl olacak” dedi.

Üç farklı RX versiyonu

Yeni Lexus RX, premium E SUV segmentindeki tüm müşteri beklentilerini karşılamak üzere tam hibrit RX 350h, plug-in hibrit RX 450h+ ve performans hibrit RX 500h olmak üzere üç farklı seçenekle sunuluyor. Geniş RX ailesi, son derece verimli tam hibrit RX 350h ile başlar. Dördüncü nesil kendinden yüklemeli hibrit sistemin geliştirilmiş verimliliğine ve sorunsuz sürüşüne sahip olan RX 350h, 2,5 litrelik hibrit motorla donatılmıştır. 250 HP güce sahip RX 350h, 0’dan 100 km/sa hıza 7,9 saniyede ulaşır. Ortalama tüketimi 6,3-6,6 l/100 km olan RX 350h modelinin ortalama emisyon değeri sadece 142-149 g/km olarak ölçülmüştür. RX 450h+ şarj edilebilir hibrit “menzil problemlerini” ortadan kaldırır. RX 450h+ plug-in hybrid, 24 g/km CO2 emisyonu, 1,1 l/100 km yakıt tüketimi ve 69 km’ye varan ortalama elektrik menzili ile öne çıkıyor. Hibrit motorun 309 BG çıkışı, RX’in 0’dan 100km/s hıza 6,5 ​​saniyede çıkmasını sağlayarak performansı oldukça iddialı kılıyor.

Performans odaklı hibrit

Lexus, RX 500h modeli ile hibrit teknolojisini daha önce hiç olmadığı kadar farklı bir noktaya taşıyor. Hibrit araçların yüksek verimliliğine dikkat çeken Lexus, RX 500h ile üst düzey performans arayan kullanıcılar için özel bir araç geliştirdi.Yeni hibrit mimariye sahip araç, 2,5 litre turboşarjlı benzinli motor ile donatıldı. 6 ileri otomatik şanzıman, ön elektrik motoru, hibrit akü ve arka aks ile 76 kW. Toplam 371 BG güç ve 550 Nm tork üreten RX 500h, 0’dan 100km/s hızlanmasını sadece 6,2 saniyede tamamlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.