Yeni Renault Clio eylülde yollara çıkacak

0Beş kuşaktır piyasadaki en sembolik şehir otomobillerinden biri olan Renault Clio, eylül ayında Türkiye’de mağlup oluyor ve sokaklara çıkıyor. Bugüne kadar dünya çapında 16 milyon adet satış gerçekleştiren Renault Clio, dünya çapında en çok satanlar arasına girerek Avrupa ve Türkiye’de Yılın Otomobili ödülünü kazandı. Dünyada en çok Clio satılan ikinci ülke olan Türkiye’de bugüne kadar 600 binden fazla Clio satıldı. Türkiye’de üretilen ve OYAK Renault fabrikalarında 3,4 milyon adeti aşan Renault Clio, bugün B-HB segmentinde satılan iki araçtan biri olarak öne çıkıyor.

Yeni Renault Clio Eylül'de yollara çıkıyor

Daha modern ve iddialı

Yeni Renault Clio’nun daha çekici ve zarif olduğunu söyleyen sektör yetkilisi Berk Çağdaş, “İç mekan, zarif ve farklı mimarisiyle markanın yeni tasarım dilini ilk kez yorumluyor. Far imzası tamamen yeni ve marka kimliğini yansıtıyor. Gergin, kesin ve verimli hatlar, yeni Clio’ya daha büyüleyici bir karakter kazandırıyor”. Yeni döşeme ve bio bazlı malzemeler, aracın iç tasarımına dikkat çekerken, kaliteyi ve kabin içi deneyimi önemli ölçüde artırıyor. Sportif ve zarif Esprit Alpine döşeme, hem içeride hem de dışarıda yeni Clio dönemini en iyi şekilde özetliyor. Yeni Clio; Yedi gövde renginde yollara çıkıyor: Buzul Beyazı, Yıldız Siyahı, Mineral Gri, Demir Mavisi, Alev Kırmızısı, Mercan Turuncu ve uzaktan mat, yakından sedefli üç katlı Kaya Grisi.

Yeni Renault Clio Eylül'de yollara çıkıyor

Tam hibrit çok yakında

Donanım seviyesine göre R&GO radyo ve multimedya sistemi veya Renault Easy Link devreye giriyor. Direksiyon simidindeki Nouvel’R logosu kabine zarafet katıyor. Erişilebilirlik ve diz mesafesi açısından geniş arka yolcu alanı ve 391 litreye kadar bagaj hacmi ile sınıfının en iyisi özellikler sunar. Yeni Clio’nun MULTI-SENSE teknolojisi, ön konsol ve orta konsoldaki aydınlatma ayarlarını düzenleyerek yeni bir deneyim dünyasının kapılarını aralıyor. Contemporary, “Renault, 2020 yılında Clio da dahil olmak üzere otomobillerinde E-Tech tam hibrit teknolojisini kullanmaya başladı. Bunun devamında yeni Clio’da 145 HP E-Tech tam hibrit versiyonu da sunuluyor. E-Tech tam hibrit teknolojisi, 150’den fazla patenti ve Renault’nun Formula 1’deki deneyimini içeriyor. Enerji geri kazanımı işlevi bunlardan biri. Yeni Clio’yu daha dinamik ve daha verimli hale getiriyor. Sistem; İki elektrik motorundan (bir 36 kW motor ve bir 18 kW yüksek voltajlı marş jeneratörü) ve 69 kW (94 HP) 1,6 litre 4 silindirli içten yanmalı motordan, debriyajsız akıllı çok modlu köpek kutusu ve 1,2 kWh’den oluşur. pil.

TCe 100 LPG de mevcuttur

Yeni Clio’da da TCe 100 LPG üç silindirli turbo motor kullanılıyor. Bu ikili yakıt sistemi, yakıt tüketimini azaltırken ve CO2 emisyonlarını azaltırken performansı artırır. Tek başına eşdeğer benzinli motordan %8 daha az CO2 yayar. Çok iyi çalışıyor. Hala 2.000 rpm’de maksimum 170 Nm tork üretiyor. Bu esnek ve çok yönlü kullanım sağlar. Her iki depo da dolu olduğunda toplamda 1.000 km’den fazla yol kat edebilir. Bu sistem kanıtlanmış bir sistemdir. Kullanımı kolay ve ucuz. Ayrıca, anında tasarruf etmenizi sağlar. LPG sistemi fabrikada monte edilmiştir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.