Yeni PEUGEOT 508 haziranda satışa sunulacak

0

Yeni 508’in sedan, SW ve PEUGEOT SPORT ENGINEERED versiyonları önümüzdeki günlerde yollara çıkacak. Fransa’daki Mulhouse fabrikasında üretilecek olan yeni PEUGEOT 508, Haziran 2023’ten itibaren Avrupa pazarında satışa sunulacak. Cephe daha fazla dinamizm ortaya koyarken, merkezde markanın yeni logosunu taşıyor. Yeni 508, ızgara motifini tamponun hacmine entegre ederek modern bir görünüm sergiliyor. Yeni cephe, üç pençeli ışık imzasına sahip aydınlatmalarla da dikkat çekiyor.

Yükseklik 4.75 metre

Yeni 508’in dingil mesafesi 2,79 metre, salon versiyonunda 4,75 metre, SW versiyonunda 4,79 metre ve aynalar katlanmış haldeyken genişliği 1,86 metre. Yeni 508’de ızgara motifi tam olarak tamponun hacmiyle bütünleşirken, gövde renginde uygulanan motifler bu yeni tasarımın altını daha da çiziyor. Bu ön kısımda daha modern bir görünüm yaratır. Yeni PEUGEOT logosu, imzadan dışarı doğru yayılırken ızgaranın ortasında doğal bir şekilde oturuyor. Ön kısım daha az katmanlı bir tasarıma sahiptir. Bu daha modern bir görünüme katkıda bulunur. Işın ızgaranın içinde kaybolarak silüete daha yumuşak bir görünüm verir. 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED versiyonunda, dokulu, parlak siyah desenli keskin, kedi benzeri bir tasarım göze çarpıyor. Kryptonite’in üç pençeli imzası, başlığın sonunda tek başına duruyor.

Duyulara hitap edecek

Yeni 508’in PEUGEOT i-Cockpit®’i daha da fazla teknoloji sunuyor. Yüksek çözünürlüklü 10 inç merkezi ekran, bağlantılı navigasyon, doğal dilde ses tanıma, kablosuz bağlantı ve kablosuz güncelleme ile donatılan yeni PEUGEOT i-Connect® Advanced bilgi-eğlence sistemi daha da gelişmiş bir teknolojik deneyim sunuyor. Yeni 508’ler, sürüş keyfi ve konfor açısından PEUGEOT’un ulaştığı en yüksek seviyeyi temsil ediyor.

şanzıman ve motor

Hibrit versiyonlarda, rejeneratif frenlemeyi etkinleştirmek için fren işlevi (B) etkinleştirilir. Benzinli versiyonlarda bu işlevin yerini bir Manuel düğme (M) almıştır. Direksiyon simidinin arkasındaki kulakçıklar aracılığıyla manuel vites değişimi de mümkündür. Motor seçeneğine bağlı olarak farklı sürüş modlarını (elektrikli, eko, hibrit, normal, spor ve 4WD) seçmenize olanak tanıyan Sürüş Modu Seçici de vardır. Seçilen mod, varsa kontrollü süspansiyonların (Normal, Spor ve Konfor) sertliğini de etkiler.

PEUGEOT i-Connect Advanced, güçlü ve verimli bir navigatör ile donatılmıştır. Optimum okunabilirlik için harita tam ekranda görüntülenebilir. Sistem kablosuz olarak, yani doğrudan operatörün ağ verileri aracılığıyla güncellenir.

“OK PEUGEOT” doğal dildeki ses tanıma komutu, gerekli tüm bilgi-eğlence fonksiyonlarına erişim sağlayarak güvenliği ve kullanılabilirliği artırır. Sistem aynı zamanda kullanıcılara yardımcı olmak ve sorularını yanıtlamak için entegre belgeler ve öğreticiler içerir.Yeni 180 HP ve 225 HP versiyonları, iki plug-in hibrit, 130 HP benzinli ve dizel 130 HP ile yeni PEUGEOT 508 ve 508 SW. motosiklet ile. Tüm motorlar 8 vitesli EAT8 otomatik şanzıman ile donatılmıştır. Neo-Performance 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED Hybrid-Rechargeable versiyonu, 360 HP’sini dört tekerlekten çekiş ile yola aktarıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.