Yeni Peugeot 408 yollara çıktı

0

Ekim 2022’de Paris Otomobil Fuarı’nda dünyaya tanıtılan yeni PEUGEOT 408, Mart 2023’ten itibaren Türkiye’de satılmaya başlandı. Yeni 408 ile PEUGEOT, rekabetçi C-segmentindeki ürün gamını genişletirken, pazardaki liderliğini sürdürecek. markanın SUV sınıfındaki başarısı. 1.2 PureTech 130 motor ve 8 ileri EAT8 otomatik şanzıman ile ilk etapta Türkiye’ye ithal edilen PEUGEOT 408’in de ilerleyen günlerde satışa çıkması bekleniyor. PEUGEOT 408’de Allure ve GT donanım paketlerinin yanı sıra 6 farklı renk seçeneği de tercih edilebiliyor. PEUGEOT 408’in Allure donanım seviyesi 1 milyon 110 bin TL’den satışa sunulurken, GT donanım seviyesine sahip PEUGEOT 408 modeli 1 milyon 283 bin TL’den başlayan özel tanıtım fiyatlarıyla satışa sunuluyor. PEUGEOT Türkiye, yeni 408 modeli için Mart ayında sunduğu 12 ay vadeli ve %0,99 faizle 240.000 TL’ye varan finansman kampanyasıyla da dikkat çekiyor.

ALLURE ve GT donanım seviyeleri

Yeni PEUGEOT 408 ALLURE’ün tasarım ve stil standartları, parlak krom ön ızgara, karartılmış arka camlar, PEUGEOT LED teknolojisine sahip farlar, arka tampon uzantısı ve parlak siyah egzoz boruları ile ayırt edilirken, 19 inç JASPE alüminyum borular tasarımı tamamlayın. İç Kumaş ön panel ve kapı kaplamaları, Ambiyans aydınlatması, Segmentli deri kaplı direksiyon simidi, Çerçevesiz elektrokromik dikiz aynası, Yarı deri kumaş döşeme, Nane yeşili dikişli koltuklar, Yüksekliği ayarlanabilir sürücü koltuğu-Işık sehpası-Isıtmalı baldır desteği-Ayarlanabilir kafalık yükseklikte Destek: ısıtmalı yolcu koltuğu, akustik lamine ön cam, hava kalite sistemi (AQS), tam otomatik klima, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi standart olarak sunuluyor.

ALLURE’den farklı olarak 408 GT, özel GT Design gövde renginde krom ön ızgaraya, yan gövdede PEUGEOT logosuna, Full LED Matrix farlara, GT Design 3D LED arka farlara ve 19 inçlik GRAFİT alüminyum jantlara sahiptir. İçerideki tasarım farklılıkları ise; Adamite yeşil nokta detaylı alüminyum ön panel, Adamite yeşil nokta detaylı alüminyum kapı kaplamaları, Siyah tavan kaplaması, GT logolu ısıtmalı deri direksiyon, 10 kademeli elektrikli ayar-Hafızalı-Isıtmalı-Ayarlanabilir baldır desteği-Fonksiyon masajlı Sürücü koltuğu (AGR) onaylı) ), 6 konumda elektrikli olarak ayarlanabilen ön yolcu koltuğu-Işık desteği-Isıtmalı-Masaj fonksiyonu (AGR onaylı), Adamite yeşil dikişli ve açılır cam tavanlı Alcantara yarı deri kumaş döşemeli koltuklar.

ölçüler ideal

C-segmentinde alışılmışın dışında, güçlü SUV kodlarına sahip, göz alıcı Fastback gövde şeklinde bir dış tasarıma sahip olan 408, EMP2 platformu kullanılarak üretilen 4.687 mm uzunluğunda, 1.859 mm genişliğinde ve 1.478 mm yüksekliğinde. . 2.787 mm’lik dingil mesafesi, arka koltuklar için geniş yaşam alanını da beraberinde getiriyor. 1.589 mm ön iz genişliği ve 1.604 mm arka iz genişliğine sahip yeni PEUGEOT 408, 19 inç jantlarıyla güçlü ve kendinden emin bir karakter sergiliyor. Önden bakıldığında yeni nesil PEUGEOT modellerinin alameti farikası olan yatay ve uzun kaput dikkat çekiyor. Bu tasarım seçeneği kaputu/yan girintileri görsel olarak gizlerken aynı zamanda araca modern ve güçlü bir görünüm kazandırıyor. Yine, bu tasarım uygulaması vücut şekillendirmeyi basitleştirerek vücut parçalarının mükemmel şekilde oturmasını sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.