Yeni Peugeot 3008 Eylül'de gelecek

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Yeni PEUGEOT 3008 ve E-3008, tasarımdaki yaratıcılığı, benzersiz sürüş keyfini ve kullanıcılarına sunduğu elektrik performansını yeni bir boyuta taşıyor. Tamamen yeni ve çekici fastback SUV tasarımı sayesinde verimliliği artan yeni 3008, içindeki yeni PEUGEOT Panoramic i-Cockpit® ile sürüş keyfini ileri düzeyde sunuyor. Eylül ayından itibaren ülkemiz yollarında dolaşmaya başlayacak olan yeni 3008 ve E-3008, ilk etapta iki farklı motorla satışa sunulacak: Hibrit teknolojiye sahip 136 HP 48V benzinli motor ve 210 HP gücünde %100 elektrikli versiyon. HP. Peugeot'nun son 7 yılda 130 ülkede 1 milyon 320 binin üzerinde müşteriye ulaşan C-SUV modeli 3008, hem yüzde 100 elektrikli hem de hibrit yeni nesliyle Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. Ürün gamına eklenen yeni E-3008, C-SUV pazarının en iddialı oyuncularından biri olan 3008 için yeni bir dönemin başladığının altını çiziyor.

Yeni Peugeot 3008 Eylül'de gelecek

Mesafe 525 km

Eylül ayında Türkiye yollarına çıkacak yeni 3008 ve E-3008, ilk etapta 100 km'de ortalama 5,6 litre yakıt tüketimi sunan 136 HP 48V hibrit motor ve %100 210 HP gücünde elektrik motorundan oluşacak. 525 km'ye kadar özerklik. İki farklı motorla satışa sunulacak. Yeni 3008'de sunulacak yeni nesil 136 HP 1.2 PureTech benzinli ve elektrik motorla desteklenen hibrit versiyon, yeni e-DCS6 şanzımanla daha fazla sürüş keyfi ve daha düşük yakıt tüketimi sunmayı hedefliyor. Stellantis'in yeni STLA Medium platformunu kullanan ilk model olan E-3008'in 210 HP gücündeki elektrikli versiyonu, üstün performans sunma yeteneği ve 525 kilometreye varan menziliyle öne çıkıyor. Tasarımıyla yeni bir döneme öncülük ediyor! Peugeot, yeni 3008 ile tasarımda yeni bir dönem başlatıyor. Aracın göz alıcı tasarımı meraklı bakışları üzerine çekerken aynı zamanda verimliliği de artırıyor. Fastback SUV tasarımıyla 3008, kedi benzeri bir görünüme sahip. Peugeot, yeni 3008 ile yeni ayırt edici marka kodlarını ön tasarıma taşıyor.

Teknoloji arttı

Model ikonik üç pençeli ışık imzasını korusa da farların ve ızgaranın tasarımı tamamen değişiyor. Yeni ön ızgara bu modelin elektrik genlerini yansıtıyor. Yeni ön kısım, yeni PEUGEOT logosu etrafında tasarlandı. Yeni gövde rengindeki ön ızgara, “gradyan” tasarımı sayesinde 3 tırnaklı ışık imzasını yeni kenarlıksız logoyla birleştiriyor. LED farlar tüm versiyonlarda sunulmaktadır. 3008 GT, standart olarak, ışık huzmesini trafik koşullarına göre otomatik olarak ayarlayan ve diğer sürücüleri rahatsız etmeden en uygun aydınlatmayı sağlayan Peugeot'nun yeni Pixel LED teknolojisiyle yola çıkıyor. Peugeot, yeni 3008'i hem modern tasarıma hem de aerodinamik performansa katkıda bulunan tekerleklerle donattı. Yeni PEUGEOT logosu, teknik ve geometrik tasarımlara sahip 19 veya 20 inçlik elmas kesim jantların merkezinde yer alıyor. Yeni 3008'in arka tasarımı, GT versiyonlarında üç uçlu ışık imzası olan 3 boyutlu dinamik bir tasarım sunuyor. Bu arada arka koltuklar da geniş alan sunuyor ve önceki nesil 3008'in 520 litrelik bagaj hacmi her iki motor versiyonunda da korunuyor.

panoramik kokpit

PEUGEOT E-3008 aynı zamanda Stellantis'in markayı bir üst seviyeye taşıyan tamamen yeni STLA Medium platformunu kullanan ilk model olma özelliği taşıyor. Müşterilerine kendi kategorisinde en iyi performansı sunmak için tasarlanan bu yenilikçi platform, yüksek kapasiteli pillerin kullanımına imkan vererek 30 dakikaya varan hızlı şarj süreleri, benzersiz sürüş keyfi, etkileyici performans ve üst düzey verimlilik sağlıyor. Yeni PEUGEOT PANORAMIC i-COCKPIT® ile büyüleyici sürüş keyfi! E-3008'in dış kısmındaki yenilik ve şıklık içeride de devam ediyor. Yeni PEUGEOT Genel Bakış i-Cockpit® sürüş keyfini daha yüksek bir seviyeye taşıyor. 21 inçlik kavisli HD panoramik ekran, yükseltilmiş gösterge panelini dokunmatik multimedya ekranıyla birleştiriyor. Panoramik ekranın sol tarafındaki gösterge paneli hız, güç, sürüş yardımları ve enerji akışı gibi sürüşle ilgili tüm bilgileri kompakt direksiyon simidinde birleştirir. Panoramik ekranın sağ tarafında ve ön konsolun ortasında yer alan dokunmatik ekrana hem sürücü hem de yolcu rahatlıkla ulaşabiliyor. Bu ekran klima ayarları, navigasyon ve medya/bağlantı gibi fonksiyonları yönetmek için kullanılabilir. 3008'in Allure versiyonundaki yeni PEUGEOT Panaromic i-Cockpit®, tek bir panele entegre edilmiş iki adet 10 inçlik dijital ekrandan oluşuyor ve 21 inçlik panelle aynı etkiyi sağlıyor. GT standart olarak tek bir 21 inç ekranla geliyor. Ayrıca ön konsolun ortasında tamamen özelleştirilebilir bir i-Toggle dokunmatik ekran bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir