Yeni Opel Astra da elektrikleniyor

0

2028 itibarıyla Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olmaya yönelik planlarını hayata geçirmeye devam eden Opel, Mokka ve Corsa’dan sonrasında Astra’nın da tamamen elektrikli versiyonuyla yoluna devam ediyor. Opel Astra tutkunları böylelikle şimşek logolu tüm öteki modellerden daha çok motor alternatifi arasından seçim yapabilecek. Astra ve Astra Sports Tourer, son aşama verimli içten yanmalı motorlara ek olarak, ürün gamının üst noktasını oluşturan Astra GSe de dahil olmak suretiyle elektrikli şarj edilebilir versiyonlarla da sunuluyor. 2023 baharından itibaren sipariş edilebilecek olan batarya elektrikli Astra-e’nin Türkiye’de 2023 yılının ikinci yarısından itibaren satışa sunulması hedefleniyor.

“Elektrikliye geçiş hamlesi”

“Astra-e ve Astra Sports Tourer-e gerçek bir öncü. Beş kapılı hatchback ve station wagon beden tiplerinin yeni batarya elektrikli versiyonlarıyla kullanıcılar, günlük kullanıma uygun, konforlu fakat daha da önemlisi emisyonsuz sürüşün keyfini sürebiliyor. Ulaşımda ‘Greenovation’ ile kastettiğimiz tam olarak bu” sözleriyle düşüncelerini aktaran Opel CEO’su Florian Huettl, “Bununla beraber, elektrikliye geçiş hamlemize de hız kesmeden devam ediyoruz. Yeni Opel Astra-e, Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olma yolunda bizim için mühim bir kilometre taşı niteliğini taşıyor” dedi.

170 km maksimum hız

Yeni Opel Astra-e ve Opel Astra Sports Tourer-e , sıfır emisyonlu ve coşku verici bir sürüş deneyimi vaat ediyor. Tüm Astra versiyonları şeklinde, yalnızca yürekli ve yalın tasarımlarıyla değil bununla beraber performanslarıyla da dikkat çekiyorlar. Elektrik motoru 115 kW/156 HP güç ve 270 NM tork sağlıyor. Böylece gaz pedalına dokunma anından itibaren süratli bir kalkış ve etkisinde bırakan bir hızlanma deneyimi yaşanıyor. Ek olarak öteki birçok elektrikli otomobil 150 km/s ile sınırlıyken, yeni Astra-e 170 km/s maksimum hıza haiz. Bunun haricinde Astra-e kullanıcısı, sürüş tercihine bağlı olarak Eko, Düzgüsel ve Spor olmak suretiyle üç mod arasından seçim yapabiliyor.

416 km’ye varan sürüş menzili

Yeni Astra-e, WLTP’ye gore 416 km’ye varan tamamen elektrikli sürüş menzili sunuyor. Verimliliğe ehemmiyet veren mühendisler, kompakt batarya boyutu ile örnek bir menzil elde etmeyi başardı. Yeni Astra-e, 100 kilometrede yalnız 12,7 kWsa elektrik tüketiyor. Bu tüketim averajı, yeni Astra-e’yi yalnız günlük kullanım için muhteşem ve verimli bir vasıta yapmakla kalmıyor, bununla beraber uzun yolculuklar için ideal bir yol arkadaşı yapıyor. Astra-e, 100 kW doğru akım süratli şarj istasyonunda yüzde 80 batarya kapasitesine ortalama 30 dakikada ulaşabiliyor. Tamamen elektrikli Astra ek olarak evimizdeki duvar tipi şarj istasyonu için standart olarak üç fazlı 11 kW dahili şarj aleti ile donatılmış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.