Yeni nesil Fiat Doblo Türkiye yollarında

0

Yeni Doblo; yeni nesli ile geniş iç hacmini ve fonksiyonel yapısını korurken; hem tüccarları hem de geniş aileleri çekmeye devam ediyor. Bir önceki nesle göre yeni teknolojilerle donatılan Doblo, zarif ve dinamik tasarımı, güçlü motorları, konforlu iç mekanları ve zengin güvenlik sistemleriyle fark yaratıyor. Yeni nesil Doblo, aynı güç aktarma organında 100 bg gücünde bir adet düz şanzımanlı 1.5 litrelik dizel motor ve 130 bg gücünde 8 ileri manuel ve otomatik şanzımanlı iki motorla satışa sunuluyor. Yeni Nesil Doblo, Kargo ve Kombi kasalarında; Easy, Urban ve Premio Plus donanım seviyeleri bu aydan itibaren FIAT bayilerinde satışa sunulacak. Aracın fiyatı ise 510 bin ile 810 TL arasında değişiyor.

Elektrik de var.

Yeni Nesil Doblo artı dizel motor seçenekleri; Aynı zamanda tamamen elektrikli bir motora sahip olacak. E-Doblo’nun ülkemizde 2023 yılının son çeyreğinde satışa çıkması bekleniyor. Dünya pazarlarına ihraç edilmek amacıyla 2000 yılında Tofaş fabrikasında üretilmeye başlanan ve çok sayıda elde edilen FIAT Doblo’nun beşinci nesli. Tofaş’ta üretildiği 23 yıllık başarıların ardından ülkemizde satışa sunuldu. Yeni nesil Fiat Doblo’nun tanıtıldığı basın toplantısında konuşan sektör yetkililerinden Altan Aytaç, “FIAT Professional markası olarak 2022 yılını hafif ticari araç ürün gamımızı genişleterek kapattık. Geçen yıl 49.000 adet sattık ve hafif ticari araç pazarından %26 pay aldık. Doblo ve Fiorino’nun başarılı performansları devam ediyor, modellerimiz minivan segmentinin lideri oluyor. Geçen yıl Aralık ayında Fiat Scudo ve Ulysse ile orta ticari araç segmentine yeniden giriş yaparak hafif ticari araç pazarının farklı segmentlerindeki tüm müşteri ihtiyaçlarına çözüm sunmaya başladık” dedi. dedi.

Yeni nesil Fiat Doblo Türkiye sokaklarında

23 yıl yolda

Aytaç, FIAT markasının 5 yıldır Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarının lideri olduğunu hatırlattı. 2023 yılının ilk 5 ayında toplam pazarın 445 bin adet olduğunu ve FIAT’ın 85 bin 249 adet ile toplam pazarın yüzde 19,2’lik pazar payına sahip olduğunu söyledi. Aytaç, markanın 59 bin 465 binek araç satışı ve yüzde 17,5 pazar payı elde ettiğini de kaydetti. FIAT Professional markasının 25 bin 784 adet satışla yüzde 24,6 pazar payına sahip olduğunu sözlerine ekledi. Egea, lansmanından bu yana yedi kez “Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili” seçildi; Doblo ve Fiorino’nun minivan segmentine liderlik etmeye devam ettiğini söyledi. Çeyrek asırdır segmentinin simgesi Aytaç, ilk nesli 2000 yılında piyasaya sürülen Doblo’nun yıllar içinde çok önemli başarılara imza attığını hatırlatarak, “Doblo ile gurur duyuyoruz, çok önemli bir marka yarattık. Doblo ile 23 yılda elde edilen başarı öyküsü. Onunla her birimizin farklı anıları var. Milyonların yoldaşı olan Doblo’dan bugüne kadar toplam 2,3 milyon adet üretilmiş ve dünyanın farklı noktalarından müşterilerimizle buluşmuştur. Doblomuz ayrıca “Avrupa’da Yılın Ticari Aracı” ödülü de dahil olmak üzere birçok farklı ödül kazandı. Ayrıca, üretildiğinden bu yana 1,7 milyon adet Doblo ihraç edilmiştir. Kısacası tüm dünyada gurur kaynağımız oldu” dedi.

5.6 litre yakar

Sektör uzmanlarından Burak Umur Çelik, “Haziran 2023’te pazara sunduğumuz Fiat Doblo, sektör profesyonellerinden geniş ailelere kadar tüm seyahat ve ihtiyaçları konforlu ve teknolojik hale getirerek beklentileri en üst düzeyde karşılayacaktır. . . ” Çelik ayrıca “Doblo; Şehir içinde konforlu, güvenli ve yenilikçi çözümleri sayesinde sektör profesyonellerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. En üst düzeyde işlevsellik, yük kapasitesi ve güvenlik sunar. Müşterinin ihtiyaçlarını maksimum düzeyde karşılamak için tasarlanan Doblò’da ilk bakışta aracın ön kısmına konumlandırılan yeni FIAT logosu dikkat çekiyor” dedi. İkinci motorla birleşen dizel motora, 130 HP güç, 6 ileri manuel şanzıman ve 8 ileri tam otomatik şanzıman eşlik ediyor.Üst düzey konfor, performans ve ekonomi sunan Doblo’nun yeni nesil 100 HP motoru, 250 Nm tork üretiyor. ve WLTP standartlarına uygundur. Özerklik 5,7 l/100 km.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.