Yeni MG HS satışa çıktı

0

Şarj edilebilir hibrit versiyonunun başarısını devam ettirmeyi amaçlayan benzinli HS, 162 PS gücünde 1.5 litre turbo motoruyla C-SUV segmentinde rekabete kuvvetli şekilde adım atıyor. MG Pilot adında olan teknolojik sürüş destek sistemleri ve varlıklı konfor özellikleriyle Yeni MG HS, Comfort donanımıyla 890 bin TL, Luxury donanımıyla ise 980 bin TL’den başlamış olan fiyatlarla tüketicilere sunuldu.

HS’ye güvenlikten 5 yıldız

Euro NCAP güvenlik derecelendirmesinde tam puan olan 5 yıldızı alabilmek için artık sağlam yapı kafi kalmamakta. Günümüzde çarpışmayı engellemiş olan sistemler güvenlik mevzusunda tam puan almayı belirleyen aslolan unsur oldu. Yeni MG HS, MG Pilot adı ile artık markalaşan teknolojik sürüş destek sistemi ile Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız almayı başardı. Her iki donanım paketinde de standart olarak sunulan MG Pilot özellikleri ile yarı otonom sürüş yapabilmek de mümkün.

Boyutlar ve iç hacim

Yeni HS, 4.574 mm uzunluk, 1.876 mm genişlik ve 1.664 mm yükseklik benzer biçimde C-SUV segmentinde fark yaratan boyutlarıyla yalnız geniş ve konforlu bir yaşam alanı sağlamakla kalmıyor bununla beraber rakiplerin ötesinde baş ve omuz mesafesiyle yükseltilmiş bir sürüş pozisyonu da sunuyor. Geniş diz mesafesi, gizleme alanları ve rahat koltukları ile değişik bir edinim sunan MG HS, geniş aileler için de ideal bir yol arkadaşı özelliğiyle öne çıkıyor.

Çift kavramalı 7 ileri şanzıman

HS modelinin kompakt ve hafifçe şanzıman sistemi, çift kavrama teknolojisi yardımıyla yalnız 0.1 saniyede vites değişimi yapabiliyor. 7 ileri DCT otomatik şanzıman yardımıyla düşük yakıt tüketimi ve düşük emisyon değerlerine ulaşılıyor. Dört silindirli turbo benzinli motorla vatanımızda yollara çıkacak olan Yeni MG HS, 1.5 litrelik verimli motoru 162 PS güç ve 250 Nm torku ile 0’dan 100 km/s hıza 9.9 saniyede ulaşabiliyor. Arka bağımsız süspansiyonu dinamik bir yol tutuşu elde eden HS’in averaj yakıt tüketimi kıymeti ise 7.6 litre.

23 noktaya çıkacak

Doğan Trend Genel Müdür Yardımcısı ibet Soysal 2023’te MG markası satış hoktasının 15’ten 23ını söylemiş oldu. Soysal, “Samsun, Trabzon benzer biçimde illere gireceğiz. MG markası özelinde ayda ortalama 25 yeni bayilik talebi alıyoruz. 2023’te 4.000 adetlik MG otomobil satış hedefi koyduk. ZS EV’yi bu yıl sonuna yetiştirmeyi hedefliyoruz. MG4’ü ise senenin ilk yarısında getirmeyi planlıyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket