Yeni Hyundai KONA yollara çıktı

0Bir önceki nesle göre daha büyük, daha teknolojik ve daha dinamik olan model, tek gövde altında 3 farklı motor barındırıyor. Her birinde farklı kullanım özellikleri ve görseller sunan yeni KONA, daha sportif sürüş ve dinamizm isteyen tüketiciler için N Line versiyonunu da ön plana çıkarıyor. KONA N Line, dinamik ve agresif çizgilerle desteklenen dış görünümünü 198 beygir gücündeki turboşarjlı motorla pekiştiriyor. Marka, benzinli içten yanmalı motorların yanı sıra geleceğin mobilitesine yönelik tamamen elektrikli KONA modelini yılın son çeyreğinde sunmaya hazırlanıyor. Anaç fiyatı 1.6 milyon TL’den başlıyor.

sportif çizgiler

B-SUV modelinin sportif karakteri ise entegre ön ve arka farlara sahip çamurluk eklentileri ile daha dinamik hale getirildi. Kama şeklindeki yan paneller, tavan çizgisinden arka spoylere kadar uzanan imza niteliğindeki krom şeritle de özetleniyor. Özel olarak tasarlanmış 18 inç çok kollu jant tasarımı, tüm KONA sınıfları için bir ilktir. Tamamen elektrikli KONA, içten yanmalı benzinli motorlar ve hibrit versiyonun yanı sıra birçok tasarım özelliğini de farklı bir dokunuşla getiriyor. KONA Elektrik, ön tampondaki radyatör ızgarası yerine üç boyutlu bir süsle dikkat çekiyor. Benzinli ve hibrit seçenekler, daha fazla vurgu için siyah çamurluk kaplaması kullanır.Kona Hybrid, Aktif Üst ​​ve Alt Kanat Profillerini (AAF) kullanırken, benzinli motorlarda daha düşük bir sürtünme katsayısı için yalnızca üst kanat profilleri bulunur. Bu aktif hava perdeleri otomobilin aerodinamik performansını artırırken aynı zamanda benzinli ve hibrit versiyonlara elektrikli araç benzeri bir görünüm kazandırıyor.

Yeni Hyundai KONA yollara çıktı

daha geniş iç mekanlar

Çarpıcı tasarım, ileri teknoloji ve olağanüstü konforu aynı anda sunan Hyundai KONA, yolcular için daha fazla konfor ve alan için daha geniş ve çok yönlü bir iç mekan sunuyor. Ayrıca önceki nesle göre 60 mm daha uzun dingil mesafesi, 77 mm daha uzun diz mesafesi ve ikinci sıra koltuklarda 11 mm daha yüksek baş mesafesi ile sınıfının en iyisi değerler sunuyor. Sınıfının en büyüğü olan ikinci sıradaki omuz mesafesi 1.402 mm. Bu nedenle yolcular için “en iyi yaşam alanı” unvanına sahiptir. KONA’nın sadece 85 mm kalınlığındaki ince ve sağlam koltukları, arka yolcular için de daha fazla yaşam alanı anlamına geliyor. Yeni KONA’nın iki farklı trim seçeneği var. Standart tek tonlu Siyah iç mekan, N Line versiyonunda kırmızı dikiş detaylarıyla sunulurken, diğer modellerde iki tonlu gri seçeneği sunuluyor. Hyundai Yeni KONA, entegre 12,3 inçlik çift ekranı ile ergonomik olarak konforlu kullanımı destekliyor ve özellikle uzun mesafeli sürüşlerde öne çıkıyor.

güvenli sürüş cihazları

Tamamen yeni otomobil, daha dinamik sürüş ve kullanım için geliştirilmiş özelliklerle birlikte gelir. Geleneksel direksiyondan vites değiştirici yerine, direksiyona monte elektrikli vites değiştirici, hassas ve güvenli, gelişmiş bir deneyim sunmak için daha hızlı ve daha sezgisel çalışır. Direksiyonun arkasına konumlandırılan bu vites kolu, eşyalarınız için daha fazla alan ve düzenli bir iç görünüm sunarken, dinamik kullanıma da olanak tanıyor. Yeni KONA, Önden Çarpışmadan Kaçınma Asistanı (FCA), Şeritte Kalma Asistanı (LKA), Kör Nokta Çarpışmadan Kaçınma Asistanı (BCA), Güvenli Çıkış Uyarısı (SEW) gibi çeşitli gelişmiş sürücü destek sistemleriyle (ADAS) donatıldı. Akıllı Hız Limiti Asistanı (ISLA), Sürücü Dikkat Uyarısı (DAW), Kör Nokta İzleme Asistanı (BVM), Uzun Far Asistanı (HBA), Akıllı Hız Sabitleyici (SCC) ve Şeritte Kalma Asistanı (LFA) gibi çeşitli sürüş konforu özellikleriyle sunuluyor.

Motor ve şanzıman seçenekleri

Dört farklı motora sahip yeni KONA modelini Türk tüketicisi tercih edebilecek. İçten yanmalı benzinli motorlar 120 HP 1.0 T-GDi Elite DCT (200 Nm tork) ile başlarken, 198 HP 1.6 T-GDi N Line (265 Nm tork) daha yüksek performansıyla öne çıkıyor. Yakıt ekonomisi için kullanıcılar, 141 BG birleşik çıkış ve 265 Nm’ye kadar tork ile etkileyici hızlanma ve yüksek verimlilik sunan 1,6 litrelik GDi hibrit versiyonunu satın alabilecekler. Bu motorlar, turbo versiyonlarda 7 vitesli Dual-Concept şanzıman (7DCT) ile eşleştirilirken, hibrit versiyon 6 vitesli Dual-Concept şanzıman (6DCT) ile donatılmıştır. Hyundai KONA, N Line versiyonunda dört tekerlekten çekişli olarak sunulurken, diğer seçenekler önden çekişli olarak satın alınabiliyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.