Yarışçı ruhlu Civic Type R yollara indi

0

Geliştirilmiş performansı ve geliştirilmiş sürüş dinamikleriyle 2023 Civic Type R modeli, 2.0 litre VTEC turboşarjlı dört silindirli motoruyla daha fazla güç, tork ve performans sunuyor. Yükseltilmiş Civic Type R, 0’dan 100km/s’ye sadece 5,4 saniyede hızlanıyor ve 275km/s azami hıza ulaşıyor. Honda Type R tutkunları için beyaz ve kırmızı renk seçenekleri bulunan modelin satış fiyatı 3 milyon 350 bin TL olacak. Civic Type-R, 17 Haziran 2023’te Honda bayilerindeki yerini alacak. Honda’nın 11. nesil Civic modelinin amiral gemisi olan 2023 Civic Type R, Türkiye’ye geliyor. Rekorlar kırarak yeni standartlar belirleyen Civic Type R, aerodinamik performansını iyileştirerek tasarımı da dahil olmak üzere her yönüyle geliştirildi.

Yarış ruhuna sahip Civic Type R yola çıkıyor

6 yıl sonra

Beyaz ve kırmızı renk seçeneklerine sahip olan model, hayranları tarafından oldukça beğenilmektedir. Honda’nın hot hatch segmentinin yüksek performanslı modeli Civic Type R, 17 Haziran 2023’te Honda bayilerindeki yerini alacak. Yeni model, 3 milyon 350 bin TL satış fiyatına sahip olacak. Honda Türkiye’deki yenilikleri değerlendiren Başkan Satoru Yamada, “Honda olarak Türk otomotiv pazarındaki gelişmeler ve tüketici beklentileri doğrultusunda ürün gamımızı genişletmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda elektrifikasyon stratejimiz kapsamında da hızla ilerliyoruz. .Bunun en güzel örneği olarak yeni hibrit SUV modellerimiz ZR-V ve CR – V’yi yılın son çeyreğinde müşterilerimizle buluşturacağız” diyen Başkan Yamada, ayrıca yeni Civic Type R’ı da tanıttı. 6 yıl aradan sonra Türkiye yollarına geri dönen Honda ekipleri tarafından özel performans sunmak için geliştirildi.

Yarış ruhuna sahip Civic Type R yola çıkıyor

En az 50 adet

Civic Type R ile ilgili olarak sektör temsilcilerinden Bülent Kılıçer, “Honda sedan sınıfının en güçlü modellerinden biri olan Honda Civic Type R, Türkiye’de kendi segmentinde en çok satan modellerden biri haline geldi. şimdiye kadarki satış grafiği. 2022 yılında performans sedan modelimiz Civic Type R’ın 25. yıl dönümünü kutladık ve nihayet Türkiye sokaklarına çıkacağı için çok heyecanlıyız.” Civic Type R’ın ürün gamı ​​içerisinde özel bir yere sahip olduğunun altını çizen Kılıçer, “Civic Type-R’ın getirdiği özelliklerin yanı sıra muhtemelen içten yanmalı son modelimiz olması nedeniyle çok özel bir yeri var. Tabii ki talep yüksek ama her ülke için belirli bir kota var. Bu yıl 50 adet getirmeyi hedefliyoruz ama bu sayıyı artırmak için şimdiden başvuruda bulunduk” dedi. Güçlü, çekici ve aerodinamik dış tasarım Yeni Civic Type R, hem hız performansı hem de sürüş keyfinde en üst noktaya ulaşmak için oluşturulan Ultimate Sports 2.0 konsepti altında geliştirildi.

2 litre turboşarjlı motor

Yeni nesil Type R ile birlikte, sürüş deneyimini tamamen kişiselleştiren, Civic Type R için dünyada bir ilk olan yeni Individual modu tanıtıldı. Bu mod; Kullanıcının ihtiyaçlarına, tercihlerine ve sürüş ortamına en uygun ayarları yapılandırma imkanı sunar. Sürüş modlarına ek olarak Honda mühendisleri, yumuşak bir sürüş için direksiyonda da önemli iyileştirmeler yaptı. Geri bildirimi artırılan ve gecikmesi azaltılan direksiyon simidinin direksiyon hissi iyileştirilmiş ve daha sağlam bir yapıya kavuşturulmuştur. Safkan mühendislik: Civic Type R 2.0 litre VTEC turboşarjlı dört silindirli motoruyla yeni Civic Type R, önceki neslin özel versiyonundan daha fazla güç, tork ve performans sunuyor. Turbo, otomobilin geliştirme ekibi tarafından verimliliği artırmak için yeniden tasarlanırken; Optimizasyon, turbo kanatlarının sayısı azaltılarak sağlandı. Gaz akışını yüzde 13 artıran düz egzoz sistemi sayesinde motor verimliliği artırılmış, ayrıca üç yollu yeni arka susturucu kullanılarak egzoz sesi de iyileştirilmiş. Ayrıca otomobilin motor kontrol sistemi yenilendi, hızlanma sırasındaki gaz kelebeği tepkisi iyileştirildi ve Değişken Zamanlama Kontrolü (VTC) ayarlandı. Dolayısıyla yeni Civic Type R’da yüksek devirlerde daha yüksek performans, düşük devirlerde daha düşük yakıt tüketimi elde ederken; Motor, sınıfındaki en yüksek güç-ağırlık oranına sahiptir. Gücünü Civic Type R motorundan alan; 6.500rpm’de 329PS güç, 2.200-4.000rpm aralığında 420Nm tork üretiyor ve 7.000rpm’ye kadar çıkabiliyor. Sonuç olarak, yeni Civic Type R, 0’dan 100km/s’ye sadece 5,4 saniyede hızlanıyor ve 275km/s azami hıza ulaşıyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.