Yaris Hybrid 130 ile performansı artıracak

0

Yüksek verimliliğe sahip Yaris Hibrit, performans ve güvenlik yükseltmelerinin ardından sınıfının lideri özellikleriyle daha da iddialı olacak.

Toyota, hibrit güç ünitesini yenileyerek yeni Yaris Hybrid ile yüksek performanslı bir sürüş deneyimi sunacak. Yakıt verimliliği ve düşük emisyon oranlarıyla dikkat çeken Yeni Yaris Hibrit, yeni ‘Hybrid 130’ ve mevcut ‘Hybrid 115’ versiyonu olmak üzere iki güç seçeneğiyle tercih edilebiliyor. “Hybrid 130”, “Hybrid 115″e göre yüzde 12 artışla 130 BG’ye ve yüzde 30 artışla 185 Nm maksimum torka ulaşacak. Böylece 0-100 km/s hızlanmasını 9,2 saniyede gerçekleştirecek olan Yeni Yaris Hibrit, 96-116 g/km gibi düşük CO2 emisyonuyla da dikkat çekiyor.

Yaris ile performansı artıracak

gelecek yıl seyahat etmek

2024 yılında Türkiye’ye gelecek yeni Yaris Hibrit’te de yeni bir dijital kullanıcı deneyimi sunulacak. Donanım seçeneklerine göre 7 veya 12,3 inç dijital ekran ve 9 veya 10,5 inç multimedya ekranı bulunacak. . Dijital göstergeler, sürücünün tercihlerine göre farklı temalarla değiştirilebilir. Ayrıca Yeni Yaris Hibrit, aktif ve pasif donanımıyla da segmentinin güvenlik standartlarının öncüsü olmaya devam edecek. Toyota T-Mate sistemleri yeni Yaris’te geliştirilecek ve daha verimli çalışacak. En yeni nesil ‘Toyota Safety Sense Sürücü Asistanları’ ile donatılacak olan yeni Yaris Hybrid’in yeni kamera ve radarı ile çarpışma riski tespitinde önemli bir artış sağlandı. Yeni Yaris Hibrit, daha kapsamlı ‘Kavşak Önleme Sistemi’ ve araçları, yayaları, bisikletlileri ve motosikletleri algılayan ‘Önden Çarpışma Önleme Sistemi’ ve ayrıca düşük hızlarda kazaları önleyen ‘Sürüş Asistanı’ ile sunulacak.

Yaris ile performansı artıracak


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.