Yanlış yöne giden sürücü faciaya neden oldu – Son Dakika Türkiye Haberleri

Kaza, dün öğleden sonra Gümüşhane-Trabzon karayolunun Çatak ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, belediye meclis başkanı Rüstem Demirağ yönetimindeki 29 AAB 110 plakalı cip, Trabzon'dan Gümüşhane istikametine giderken Çatak'ta karşı yönden gelen bir otomobille karşılaştı.

Karşı yönden gelen araçla kafa kafaya çarpışmayı son dakika manevrasıyla önleyen Demirağ, aracının kamerasıyla kaydedilen görüntüleri sosyal medya hesabında yayınladı.

“1 SANİYE GECİKMİŞ OLSAYDIM FELAKET OLURDU”

Konuyla ilgili açıklama yapan Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı Rüstem Demirağ, birkaç saniyeliğine kurtarıldığını belirterek, şunları söyledi: “Ani bir refleksle solladığım kamyonu geçip geçmediğimi kontrol ettim ve direksiyonu çevirdim. Araç sağdaydı ve çok şükür kaza yapmaktan kıl payı kurtuldum. Eğer bu kazayı er ya da geç bir saniye farkla yaşasaydım çok daha muhtemel olurdu.” “Olumsuz sonuç verebilirdi. Karşıdan gelen araç sol şeridin ters istikametinden üzerime doğru geliyordu, yol güvenliğini hiçe sayarak hayatımı tehlikeye atıyordu, bu gerçek bir cinayete teşebbüs, bunun sürücüsünü şikayet edeceğim” Aracımın yol kamerasından indirdiğim görüntülerle araç” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir