VW’den yeni elektrikli geliyor – Araba Haberleri

0

Başarılı e-mobilite atağına devam eden Volkswagen, tamamen elektrikli yeni ID modelini piyasaya sürecek. 2all’ı tanıttı. Volkswagen’in yeni tasarım dilini taşıyan, 450km’ye varan menzile sahip önden çekişli modeli; Yarı Otonom Sürüş Asistanı, “Seyahat Asistanı”, IQ.LIGHT veya Elektrikli Araç Rota Planlayıcı gibi yenilikçi teknoloji özellikleriyle donatılacak. Yeni MEB Giriş platformuna dayalı olarak oluşturulacak kimlik. 2all, Volkswagen’in 2026 yılına kadar piyasaya sürmeyi planladığı on yeni elektrikli araç modelinden biri olacak.

2025’te başlayacak

Volkswagen Binek Araç CEO’su Thomas Schäfer, Volkswagen’i gerçek bir “Aşk İşareti” haline getirme hedefiyle hızlı ve köklü bir dönüşüm içinde olduklarını belirterek, “ID.2all, markayı nereye götürmek istediğimizi gösteren bir model. müşterilerimize yakın olmak ve en iyi teknoloji ile harika tasarım sunmak. Elektrikli mobiliteyi kitlelere ulaştırmak için dönüşümü hızla uyguluyoruz” dedi. Volkswagen, ID. 2all’ın üretim versiyonunun başlangıç ​​fiyatına sahip olmayı hedefliyor. Avrupa pazarı için 25 bin euronun altına inecek ve modeli 2025 yılında müşterilerin beğenisine sunacak.

MEB’de geliştirildi

İD. Teknik Geliştirme Kurulu üyesi Kai Grünitz, 2all’ın Volkswagen Grubu’nun modüler elektrik platformunun (MEB) en son versiyonunda geliştirildiğini söyledi: “ID. 2all, ilk önden çekişli MEB aracı olacak. Yeni MEB Giriş platformunun sağladığı esneklikle, teknoloji ve günlük kullanılabilirlik açısından yeni standartlar belirleyeceğiz” dedi. dedi. Geliştirilmiş MEB Giriş platformuna ek olarak; İD. 2all, yeni aküsü ve şarj teknolojisi ile verimli sürüş sunuyor. 166 kW/226 bg çıkış gücüne sahip güçlü bir elektrik motoruna sahip olan model, 450 kilometreye kadar menzile (WLTP) ulaşabilecek. İD. “İD. “2all, Volkswagen’in üç sütuna dayanan yeni tasarım dilini başlatıyor: istikrar, tat ve heyecan.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.