VW Amarok yollara çıktı – Araba Haberleri

0

Tamamen yeniden tasarlanan ve sportif bir görünüme sahip olan VW Amarok, 2.0 litre 205 BG dört silindirli çift turbo motor ve 240 BG 3.0 litre V6 seçenekleriyle satışa sunuldu. “Life”, “Style”, “Style Plus”, “PanAmericana” ve “Aventura” olmak üzere beş farklı donanım seviyesiyle Amarok’a özel lansman kampanyası fiyatları 1,2 milyon TL’den başlıyor.

Türkiye’ye özel model

VW Ticari Araçlar Genel Müdürü Tolga Şenyücel, “Amarok, piyasaya çıktığı günden bu yana marka satış adetlerimize, pazar payımıza ve marka imajımıza büyük katkı sağlayan bir model. 2011 yılında Türkiye pazarında. Amarok’un ilk versiyonu büyük beğeni topladı. piyasada dikkat ve takdir. 10 yılda 24.000 adet satmayı başardı ve ikinci el değeri en yüksek modellerden biri olmaya devam ediyor. Amarok’un yeni nesli ile çıtayı daha da yukarılara taşıdığını görüyoruz.”

VW Amarok yola çıkıyor

3500 adet satacak

Dökme alüminyum jantlar ve arazi lastikleri, güçlü dört ve altı silindirli VW Amarok motorlar mevcuttur. 2.0 litrelik dört silindirli çift turbo motor 205PS (151kW) ve 500Nm tork üretirken, 3.0 litrelik V6 motor 240PS (177kW) üretir ve 600Nm tork sağlar. V6 motor, araca hem şehir içinde hem de arazide yüksek performans, düşük yakıt tüketimi ve yüksek çekiş gücü sağlar. 4MOTION standart olarak Yeni Amarok’un tüm donanımları standart olarak 4MOTION dört tekerlekten çekiş sistemi ile sunuluyor. Genişletilmiş Seçilebilir Dört Çeker Seçilebilir Dört Çeker sistemi, standart 4MOTION sisteminde sunulan modlara ek olarak dördüncü bir mod (4A modu) sunar. Sürücü, orta konsoldaki düğmeyi kullanarak dört farklı sürüş modu arasından seçim yapabilir. Aracın bu yıl yaklaşık 3500 adet satılması bekleniyor.

VW Amarok yola çıkıyor

10 vitesli otomatik

Yeni Amarok’ta beş farklı donanım seçeneği Yeni Amarok, beş donanım seçeneğiyle piyasaya sunuluyor. Bu sürümler sırasıyla; Adı “Life”, “Style”, “Style Plus”, “PanAmericana” ve “Aventura” idi. Tüm modellerde 10 ileri otomatik şanzıman 205hp ve 240hp TDI motorlar, tüm trim seviyelerinde 10 ileri otomatik şanzıman ile Türkiye pazarına sunuluyor. Yeni yüksek teknolojili sürücü destek sistemleri Yeni Amarok’ta 20’si tamamen yeni olmak üzere 25’ten fazla gelişmiş sürücü destek sistemi, sürüşü daha konforlu ve güvenli hale getiriyor. Uyarlanabilir Hız Sabitleyici (ACC), Otomatik Park Yardımı (Otomatik Park Sistemi), 360 derecelik kamera, Şeritte Kalma Yardımı (Şerit Yardımı), Kör Nokta Tespiti ve Şerit Değiştirme Yardımı (Side Assist), şehir içi acil frenleme (Front Assist) yeni Amarok.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.