Volvo’nun yeni elektrikli SUV’u güvenliği artırdı

0

kapıyı çarpmak için ölüm

Cycling UK verilerine göre, yalnızca Birleşik Krallık’ta her yıl ortalama 60 kişi araba kapılarının çarpılması sonucu ölüyor veya ciddi şekilde yaralanıyor. Çok yakında kullanıcılarla buluşacak olan Volvo EX30, bu tür kazaları azaltmak için özel kapı açma uyarı sistemi ile donatıldı. Sistem; Bisikletli veya trafikteki herhangi bir araç geçtiğinde, kapıyı açmak üzereyken sürücüyü görsel ve sesli olarak uyarır. Kapı açma uyarı sistemi, Volvo’nun yeni tamamen elektrikli kompakt SUV’sinde yüksek güvenlik standartlarına getirdiği temel özelliklerden biridir. Araçtaki “Güvenli Alan Teknolojisi”nin sadece bir parçası olan bu güvenlik sistemi ile özellikle yoğun şehirlerde trafikte hem sürücülerin hem de yayaların korunması amaçlanıyor.

takviyeli kolonlar

Son teknoloji koruyucu güvenlik Volvo Cars’ın en kompakt SUV’si olan yeni EX30, bir Volvo otomobilinden bekleyeceğiniz tüm güvenlik standartlarını karşılıyor. Volvo’nun benzersiz güvenlik bilgisini kullanan ve gerçek kazaları araştıran EX30, bir kaza durumunda sürücüyü ve beraberindeki yolcuları korumaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. EX30’un yapısal tasarımı, Volvo’nun tavan ve devrilme kafesi ile birlikte A, B ve C sütunlarını güçlendirme çabalarını yansıtıyor. EX30 elektrikli bir araç olduğu için Volvo Cars pil ömrüne güçlü bir şekilde odaklanırken; Çerçeve ve güvenlik kafesi, olası bir çarpışmanın etkisini etkili bir şekilde azaltan ve hizmet ömrünü en üst düzeye çıkaran çelikten yapılmıştır. EX30, sürücü koltuğunda yandan çarpma durumunda baş ve göğüs yaralanmalarını azaltmak için tasarlanmış bir hava yastığı ile donatılmıştır. Yeni Otomatik Kavşak Frenleme özelliği, şehir içi kavşaklarda kazaların önlenmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Otomatik frenleme fonksiyonu, aracın önüne beklenmedik bir şekilde başka bir otomobilin çıkması durumunda aracı durdurarak olası bir çarpışmayı hafifletmek veya önlemek için geliştirildi. Kısacası, herhangi bir Volvo otomobili gibi, yeni EX30 da kapsamlı bir aktif güvenlik ve sürücü destek sistemleri paketi ile birlikte gelir.

7 Haziran’da vizyona girecek

Tamamen elektrikli Volvo EX30’da sunulan tüm güvenlik ve sürücü yardımı teknolojilerine ilişkin ayrıntılar, 7 Haziran’da dünya çapındaki lansmanından sonra paylaşılacak ve araç, aynı tarihte belirli ülkelerde sipariş veya ön sipariş için hazır olacak. 2022’de Volvo Cars Volvo Car Group, 2022’de 22,3 milyar SEK işletme karı bildirdi. 2022 gelirleri 330,1 milyar SEK olurken, küresel satışlar 615.121 otomobil olarak kaydedildi. Volvo Car Group Hakkında Volvo Cars 1927 yılında kuruldu. Bugün 100’den fazla ülkede satış yapan, dünyanın en bilinen ve en saygın otomobil markalarından biri olan Volvo Cars, Stockholm Nasdaq borsasında “VOLCAR B” koduyla işlem görüyor. ” . Volvo Cars, müşterilerine kişisel, sürdürülebilir ve güvenli bir şekilde hareket etme özgürlüğü sunmayı amaçlıyor. 2030 yılına kadar tamamen elektrikli bir otomobil üreticisi olmayı hedefleyen şirket, 2040 yılına kadar iklim nötr bir şirket olmak için karbon ayak izini sürekli olarak azaltmayı taahhüt ediyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.