Volvo’nun küçük elektriklisi gözüktü – Araba Haberleri

0

Volvo Cars’ın tahmin ettiği gibi, aynı zamanda çok güvenli bir otomobil olan EX30, şimdiye kadar üretilmiş tüm Volvo otomobilleri arasında en düşük CO2 ayak izine sahip. Volvo Cars tarafından üretilen ilk premium B-SUV modeli olan EX30, bugün İtalya’nın Milano kentinde dünyaya tanıtıldı. Şu anda yalnızca belirli pazarlarda* sipariş edilebilen EX30 ile markanın tamamen elektrikli modellerinin sayısı dörde yükseldi. Otomotiv pazarında tamamen elektrikli modellere olan talep istikrarlı bir şekilde artarken, Volvo Cars bu hızlı büyüyen segmentte sürekli artan talebi EX30 ile karşılamalıdır.

Volvo'nun küçük elektrikli otomobili ortaya çıktı

3 motor seçeneği

EX30, üç farklı motor seçeneği ve iki farklı pil tipi sunar. Böylece kullanıcının ihtiyaçlarına göre en uygun pil teknolojisini seçme özgürlüğü sunar. Zamanının çoğunu şehirde geçirenler veya kısa mesafelerde seyahat edenler için LFP akülü tek motor seçeneği kullanım kolaylığı sunuyor. Lityum demir fosfat kimyası kullanan LFP standart seri pil, üretimi için daha az kaynak gerektirir ve bu nedenle daha uygun maliyetlidir. Model, maksimum menzile ihtiyaç duymayanlar için uygun bir seçenek olabilir. Menzili en üst düzeye çıkarmayı tercih edenler için EX30, NMC Genişletilmiş Menzilli Pil ile Tek Motorlu Genişletilmiş Menzil varyantında mevcuttur. Performans odaklı kullanıcılar için, NMC bataryanın ilave ikinci bir elektrik motoruyla birleştiği Twin Engine Performance modeli sunuluyor.

Ayrıca 4 tekerleği var

EX30’un bu dört tekerlekten çekişli versiyonu 315 kW (428 hp) güç sağlar ve 0’dan 100 km/sa hıza 3,6 saniyede ulaşır. EX30’un bu versiyonu, Volvo Cars tarafından şimdiye kadar üretilmiş en hızlı hızlanan modeldir. Genişletilmiş menzilli Twin Engine varyantı 153 kW’a kadar şarj kapasitesine sahipken, standart seri modeli 134 kW kapasiteye sahip. Bu şekilde, EX30’un pili 25 dakikanın biraz üzerinde bir sürede %10’dan %80’e şarj olabilir. Amperaj, maksimum şarj seviyesi ve şarj başlama süresi, aracın merkezi ekranı ve uygulaması aracılığıyla ayarlanabilir. Cross Country versiyonu geliyor Gelecek yıldan itibaren, EX30’a ek olarak bir Cross Country versiyonu da mevcut olacak. Küçük elektrikli SUV’nin bu özel versiyonunun siparişlerinin ve üretiminin 2024 yılında başlaması bekleniyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.