Türkiye’de üretilen araçla Avrupa’da lider oldu

0

 

Ford, ticari vasıta üssü Ford Otosan’ın üretim gücüyle 2022’de Avrupa’nın ticari vasıta satış lideri oldu. Bu, Ford için art arda sekiz yıl pazar liderliğini anlamına geliyor ve sektörde yeni bir rekora işaret ediyor. Bu rekorda en mühim hisse, Avrupa’da 1 ton segmentinde en oldukça satılan ticari van unvanına haiz, Ford Otosan Kocaeli Fabrikalarında üretilen Ford Transit Custom’ın oldu.

Yüzde 15 hisse

Transit Custom’ın başarısı ve Ford Otosan’ın üretim gücüyle Ford, yüzde 15 ile Avrupa’daki şimdiye kadarki en yüksek toplam pazar payına ulaşırken; İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Yunanistan, İrlanda, Portekiz, Romanya, İsveç ve Türkiye olmak suretiyle 11 ülkedeki pazar payını yıldan yıla da artırdı. Ford Pro Avrupa Genel Müdürü: “Sekiz yıl üst üste Avrupa pazar liderliği rekorunu kırmak, ticari müşterilerimizin Ford’a duyduğu güvenin bir göstergesi. Benzersiz yazılım, şarj ve hizmet platformumuzu Avrupa genelinde kullanıma sunarken, üretkenlik için müşterilerimizin güvenilir ortağı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ford Otosan, otomotiv sektörünün elektrik dönüşümüne liderlik etme vizyonu doğrultusunda geliştirdiği elektrifikasyon stratejisiyle yatırımlarını, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını uzun süreden beri elektrikli ve hibrit araçlara odaklanarak sürdürüyor. 2021’de elektrikli ve bağlantılı yeni nesil ticari vasıta projelerinin 2026 yılına kadar hayata geçirilmesi için 2 milyar avroluk bir yatırım planı duyuran Ford Otosan, Ford’un elektrikli dönüşümünde stratejik ehemmiyet taşıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.