Türkiye pazarı için kapasite artırıyor

0

Citroen markası için Türkiye, Fransa’nın ardından en çok satan ikinci ülke oldu. Türkiye’yi ziyaret eden Citroen CEO’su Thierry Koskas şunları söyledi:

“Citroën markası için Fransa’dan sonra Türkiye’den daha büyük bir pazar yok. Bu yüzden bizim için çok önemli. Bu yılın ikinci yarısında daha çok arabanın Türkiye’ye tahsis edileceğini göreceksiniz. C4 X’in üretildiği İspanyol fabrikasında üretimi artıracağız, bu Türkiye’ye doğrudan fayda sağlayacaktır. Üretim hacmini Türkiye ile Avrupa ülkeleri ve belki de diğer ülkeler arasında bölüştürdüğümüzde Türkiye’ye bir avantaj sağlamış olacağız. Çünkü Türkiye’deki operasyonlar başarılı ve talep yüksek.

2024’te yeni modeller

Fransız marka, 2024’te yeni C3 ve C3 Aircnoss’u da Türkiye’de piyasaya sürecek. Koskas, “Tek bir modele odaklanmıyoruz” dedi. Müşterilerimize ihtiyaç duydukları her ürünü sağlıyoruz. Hacim ve tahsis açısından Türkiye’yi ikinci büyük pazar olarak ele alacağız. Yani Fransa’dan sonra en çok araç tedarik edeceğimiz ve hizmet vereceğimiz pazar olacak.” Stellantis Group’un Türkiye’de hafif ticari araç üretilebilmesine karar verdiğini hatırlatan Koskas, “Bu Citroen için hayırlı olur. Geri kalanı için şu an bir plan yok, ileride göreceğiz” dedi. Satışlarının yüzde 30’unu Avrupa dışındaki pazarlardan almayı hedeflediklerini anlatan Koskas, Türkiye, Hindistan ve Brezilya’nın ilk üç büyüyen pazar olduğunu söyledi.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.