Toyota’dan yeni teknolojiler geliyor – Otomobil Haberleri

0

Markanın teknolojik stratejisinin sunumunda araç üretiminde izlenecek yön konusunda değerlendirmelerde bulunuldu. Nisan ayında açıklanan yol haritası kapsamında Toyota, elektrifikasyon, akıllı teknolojiler ve farklı ihtiyaçlara cevap veren teknoloji çözümlerine odaklanmaya devam edecek. Elektrifikasyon alanında her bölge için müşteri beklentileri ve pazar koşulları doğrultusunda yeşil araçlar sunmaya devam edecek olan Toyota, akıllı teknolojiler alanında geleceğin şehri Woven City gibi çalışmalarıyla ön planda olacak. .

Çeşitli teknolojik çözümlerle, hareket özgürlüğüne ve herkes için teklife odaklanılacaktır. 2016 yılında aktif olarak gelecek odaklı alanlara yatırım yapmaya başlayan Toyota, bu yıldan itibaren Ar-Ge personelinin yarısından fazlasını ve harcamalarının yaklaşık yarısını ileri geliştirmeye kaydırdı. Toyota, önümüzdeki dönemde bu rakamları daha da artırmayı planlıyor. Tek şarjla 1000 kilometre menzil Ancak tamamen elektrikli araçlar için kullanılacak olan Toyota fabrikası, üretim ve dönüşüm açısından önümüzdeki dönemin elektrikli araçlarının değişimine damgasını vuracak.

Toyota'dan yeni teknolojiler

Yeni nesil pil geliyor

Toyota, yeni nesil pil teknolojileri ve ses teknolojisi gibi yeniliklerin yanı sıra, tek şarjla 1000 kilometre menzil sağlayan ve daha şık tasarımlar için araç aerodinamik performansını yapay zeka ile destekleyen otomobiller sunmayı planlıyor. Yeni tesis ile üretim alanında ana döküm teknolojilerinin benimsenmesi, takım geliştirme maliyetlerinin ve tesis yatırımlarının azalmasına katkı sağlayacak ve süreçleri kısaltacaktır. Yeni nesil tamamen elektrikli araçlarını küresel ölçekte sergileyecek olan Toyota, 2026 yılında tüm segmentlere hitap eden modelleri tanıtacak. 2030 yılına kadar EV fabrikasında 1,7 milyon 3,5 milyon elektrikli araç üretilecek. Bununla birlikte, Avrupa, Çin ve Kuzey Amerika’daki hidrojen pazarları 2030’da açık ara en büyük pazarlar olacak ve yakıt hücresi pazarının bu noktaya hızla büyüyerek yılda 5 trilyon yen’e ulaşması bekleniyor. Mirai’nin hidrojen ünitelerini kullanan yakıt hücrelerinin satışı da teşvik edilirken, 2030 yılına kadar harici yakıt hücrelerinin satışı için 100.000’den fazla teklif alındı. Bu desteklerle hidrojenin daha yaygın kullanımı ile arzın arttırılması ve fiyatların makul seviyelere çekilmesi amaçlanmaktadır.

Toyota'dan yeni teknolojiler


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.