Toyota C-HR Hybridin yeni nesli yollara çıktı

0


Toyota C-HR’nin 1.8 litrelik tam hibrit motorla donatılan ikinci nesli, 9 Kasım’dan bu yana Toyota Plaza’larda 1.550.000 TL’den başlayan özel lansman fiyatlarıyla satışa sunuluyor. Toyota’nın Türkiye’deki fabrikasında üretilen, tamamen yenilenen C-SUV modeli Yeni Toyota C-HR Hibrit, cesur stilini yeni nesilde daha da ileri taşıyor. Yeni model, daha keskin ve çarpıcı tasarımı, kullanıcı odaklı dijital kokpiti, zengin donanımı, yeni teknolojileri ve gelişmiş güvenlik özellikleriyle dikkat çekiyor. Üstün tasarım detayları, kaliteli malzemeler ve ileri teknolojik özelliklerle sunulan yeni Toyota C-HR Hibrit, birçok farklı özellikle donatılıyor.

Yeni nesil Toyota C-HR Hibrit yollara çıkıyor

Geliştirilmiş sistemler

Yeni modelde gelişmiş otomatik park sistemi ve otonom sürüşün kapısını açan Akıllı Şerit Değiştirme Asistanı, 12,3 inçlik multimedya ekran, ısı yalıtımlı perdesiz panoramik cam tavan, JBL “premium ses sistemi”, “shift by” yer alıyor. “wire” elektronik şanzıman, günün her anına göre değişebilen gelişmiş bir sistemdir. Ortam aydınlatması, ön cama yansıyan renk göstergeleri ve dijital iç dikiz aynası gibi birçok özellik sunulmaktadır. Yeni Toyota C-HR Hibrit ile “konsept araç” tasarımı sokaklara çıkıyor Toyota, yeni Toyota C-HR Hibrit modeliyle otomotiv sektöründeki tasarım kalıplarını kırarak müşterilerine konsept bir araç sunmayı başardı. Yeni nesilde süper coupe profilini daha da geliştiren Toyota C-HR, premium algısını da daha da ileriye taşıdı. Yeni

Araç genişletildi

19 inçlik alüminyum alaşım jantlar aracın dinamik görünümünü tamamlıyor. Aracın arka kısmında da dinamik çizgiler devam ediyor ve şerit tasarımlı, Toyota C-HR imzalı LED stop lambaları dikkat çekiyor. Ayrıca Yeni Toyota C-HR Hibrit, 4.362 mm uzunluk, 2.640 mm dingil mesafesi, 1.558 mm yükseklik ve 1.832 mm genişliğe sahip olacak şekilde tasarlandı. Önceki nesle kıyasla genişliğin 37 mm artması, etkileyici tasarıma, yaşanabilirliğe ve sürüş dinamiklerine katkıda bulunuyor. Aracın bagaj hacmi önceki nesle göre 11 litre artışla 388 litreye ulaştı. Sürücüyü saran dijital kokpit deneyimi Yeni Toyota C-HR Hibrit, hem kabin hem de dış tasarımıyla etkileyici bir görünüm sunuyor. Aracın iç hatları sürücüye uyum sağlayacak şekilde tasarlandı. Sürücüye dinamik bir sürüş pozisyonu sunan Toyota C-HR, aynı zamanda en son teknolojik özellikleriyle araç içi deneyimini de zenginleştiriyor. Kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyan dijital kokpitiyle farklılaşan yeni Toyota C-HR, standart 12,3 inçlik tamamen dijital ekranıyla yenilikçi bir sürüş deneyimi sunuyor.

Yeni nesil Toyota C-HR Hibrit yollara çıkıyor

Ortalama 140 beygir gücünde motor

Yeni Toyota C-HR’de geri dönüştürülmüş malzeme kullanımı ilk nesle kıyasla iki katına çıkarıldı ve bu malzemeler 100’den fazla parçada yer alıyor. Bunlar arasında geri dönüştürülmüş PET şişelerden yapılan yeni koltuk döşeme kumaşı da yer alıyor. Vegan iç kaplama detaylarının yanı sıra hafif çelik platform ve yeni su bazlı boya teknolojisi kullanıldı. Beşinci nesil hibrit sistemle maksimum güç, performans ve verimlilik Yeni Toyota C-HR, Toyota’nın kanıtlanmış tam hibrit teknolojisiyle donatılmıştır.

Beşinci nesil 1,8 litre hibrit teknolojisiyle sunulan Toyota C-HR, 140 HP güce sahip ve 0’dan 100 km/saat hıza 9,9 saniyede çıkabiliyor. WLTP ölçümlerine göre 4,8 lt/100 km gibi düşük ortalama tüketimiyle dikkat çeken Toyota C-HR, 108 g/km gibi oldukça düşük CO2 emisyon değerlerine sahip. Yeni hibrit ünite, önceki Toyota C-HR modelinden daha güçlü ve mevcut emisyon ve tüketim değerlerini koruyor. Gelişmiş dinamik sürüş deneyimi Toyota C-HR, tasarımından da anlaşılacağı üzere dinamik bir sürüş deneyimi sunmak üzere geliştirildi. Hedef bu yıl 2.000 adet, 2024 yılında ise 5.000 adet araç satmak.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom