Toyota 5. Nesil Corolla satışa çıkıyor

0

Yeni Corolla, 1,5 litre benzinli ve 1,8 litre hibrit olmak üzere yüksek verimlilik ve sürüş keyfi sunan motor seçenekleriyle dikkat çekiyor. 1.5 litrelik benzinli motora sahip Corolla, 125 HP güç ve 153 Nm tork ile sunulurken, Corolla hibrit motorlu versiyon verimlilik ve performans açısından bir kez daha mihenk taşı oluyor. hibrit teknoloji. Ayrıntılı mühendislik ve tasarım çalışmalarının ardından yeni hibrit sistem, geliştirilmiş bir sürüş deneyimi, daha yüksek performans ve daha fazla verimlilik sunuyor.

Düşük yakıt tüketimi

Yeni lityum iyon piliyle daha güçlü ve verimli hale gelen, elektrik motoru ile benzinli motoru birleştiren yeni nesil 1.8 litrelik hibrit sistem, güç çıkışını yüzde 15 artırarak 140bg ve 185Nm tork üretiyor. Corolla Hybrid’in 0-100km/s hızlanması 1,7 saniyeden 9,3 saniyeye yükseltildi. Performans iyileştirmeleri ile verimliliği artırılan Corolla Hybrid’in ortalama CO2 emisyonu 102-107 gr/km iken, yeni model 4,5 – 4,7 l/100 km gibi düşük yakıt tüketimi ile de dikkat çekiyor.

Yeni dijital teknolojiler

Yeni Corolla, yeni bir elektronik platformla Toyota’nın Yeni Küresel Mimarisi (TNGA) üzerine inşa edildi ve daha sürükleyici bir dijital deneyim sunuyor. Yeni modelde sunulan daha işlevsel multimedya sistemi ve tamamen dijital olan kişiselleştirilebilir 12,3 inç renkli dijital ekran dikkat çekiyor. Yeni 12,3 inç renkli dijital ekran, tüm verilerin her türlü ışık koşulunda okunmasını kolaylaştırır. Göstergelerin görünümü direksiyon üzerinde bulunan butonlar ile 4 farklı modda ayarlanabilmektedir. Yeni Toyota Touch 2 multimedya sistemi ayrıca daha hızlı performans ve birçok farklı bağlantı seçeneği sunar. Ürün gamında sunulan 10,5 inçlik dokunmatik multimedya ekrana sahip Corolla’da, kolay kullanım için klima ve ses sistemini açıp kapatan fiziksel butonlar korunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.