Togg T10X Türkiye'de Yılın Otomobili Seçildi! 7 araç arasından birinci oldu

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ve her aşamada büyük heyecan uyandıran “Türkiye'de 2024 Yılın Otomobili” yarışmasının kazananı Togg T10X oldu. OGD üyesi 63 otomotiv gazetecisinden toplam 2.630 puan alan Togg T10X birinci sırayı aldı.

Final akşamında ve Otomotiv Gazetecileri Derneği'nin (OGD) Rahmi Koç Müzesi'nde düzenlediği “Türkiye'de Yılın Otomobili” ödül töreninde 3 farklı kategoride kazananlar da açıklandı. Renault Austral'in Gökçeada'daki lansmanına “Yılın Basın Lansmanı” ödülü verilirken, “Yılın İnovasyonu” ödülü de deneyimi bir araya getiren “Togg Trumore Dijital Deneyim Platformu” ile Togg markasına verildi. Tek başvuruyla mobiliteyi bir araya getiren projede “Yılın Tasarımı” kategorisi ödülü Kia EV9'a verildi.

Otomobil Oscar'ı

“Türkiye'de Yılın Otomobili” yarışmasının ilk etabında; 28 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en yüksek puanı alan 7 otomobil finale katılmaya hak kazandı. Finale kalan modeller, “tasarım, yol tutuşu, ergonomi, tüketim, emisyonlar, güvenlik, donanım seviyesi, paranın karşılığı” açısından önemli bir teste tabi tutuldu. İkinci aşamada ise “Yılın Otomobili” belirleniyor; Finallere “BMW 5 Serisi, Chery Tiggo 8 Pro, Hyundai Ioniq 6, Mercedes-Benz E Serisi, Renault Austral, Togg T10X, Toyota C-HR Hybrid” katılmaya hak kazandı.

Seçilen ilk Togg T10X, bir yıl boyunca basın bültenlerinde ve reklamlarda “Yılın Otomobili” logosunu kullanma hakkına sahip olacak. Layık görüldüğü Rahmi Koç Müzesi'nde düzenlenen törende bir konuşma yapıldı. Türkiye'de “Otomobil Oscar'ı” olarak anılan Yılın Otomobili ödülünün sahibi OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, şunları söyledi: “Yılın Otomobili bir marka haline geldi. Bunu Türkiye'deki otomotiv firmaları ve yurt dışındaki genel merkezleri takip ediyor. Bu OGD ve yıl

Hangi araba kaç puan aldı?

1. Togg T10X 2630 bayan
2. Renault Avustralya 2550 bayan
3. Toyota C-HR Hibrit 2340 puan
4.Hyundai Ioniq 6 2150 bayan
5. Chery Tiggo 8 Pro 2120 puan
6. BMW 5 Serisi 2070 bayan
7. Mercedes-Benz E-Serisi 1890 puan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir