Togg şarjda seçimini yaptı – Araba Haberleri

0

İş birliği kapsamında Trugo’nun 81 ilde 600’ün üstünde lokasyonda 1000 tane yüksek performanslı şarj aleti kurma hedefi ile uyumlu olarak, 400 Shell istasyonu öncelikli lokasyon olarak belirlendi.Meydana getirilen anlaşmaya nazaran Trugo’nun 81 ilde 600’ün üstünde lokasyonda 1000 tane yüksek performanslı şarj aleti kurma hedefi ile uyumlu olarak ilk olarak 400 Shell istasyonu belirlendi. Belirlenen bu lokasyonların 320’sinde Trugo, 80’inde ise Shell & Turcas cihazların kurulumundan görevli olacak. Söz mevzusu 400 lokasyonda kurulacak yüksek performanslı şarj aleti sayısı ise ortalama 600 tane olarak belirlendi. Şarj cihazları, trafik yoğunluğu yüksek güzergahlarda 25, azca yoğunlukta bölgelerde 50 kilometrede bir kurulacak. Yüksek süratli şarj cihazlarıyla bir bataryanın doluluk oranı averaj 25 dakika içinde yüzde 20’den yüzde 80’e ulaşabilecek. Cihazlarda yüzde 100 yenilenebilir enerji deposu sertifikalı hizmet sağlanacak. Türkiye’deki tüm elektrikli vasıta sahiplerinin erişimine açık olacak yüksek performanslı şarj ağı yardımıyla kullananların menzil endişesi ortadan kalkacak.

Kesintisiz edinim yaşatmak istiyor

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Türkiye’de gereksinim duyulan şarj altyapısı için Shell & Turcas ile stratejik ortaklık yapmaktan büyük kıvanç duyduklarını belirterek şunları söylemiş oldu:

“Bilinmiş olduğu benzer biçimde 81 ilimizde 600’ün üstünde noktada, toplam 2 bin soketi olan 1000 tane süratli şarj(DC) aletinin kurulumunu yapacağımızı daha ilkin açıklamıştık. Trugo markamızla başlattığımız bu girişimimizi Türkiye çapında yaygın istasyon ağı bulunan Shell & Turcas iş birliğiyle güçlendiriyoruz. Kurulumlarla ilgili çözümleme çalışmalarını tamamladık, şebeke ve altyapı çalışmalarımız devam ediyor. İlk akıllı cihazımız C-SUV’un pazara çıkma zamanı olan 2023 yılının ilk çeyreğinden ilkin kurulumları tamamlayacağız. Tüm elektrikli vasıta kullanıcılarına kesintisiz ve sorunsuz bir edinim yaşatmak istiyoruz. Shell & Turcas iş birliğiyle oluşturacağımız 400 lokasyonun yanı sıra dinlenme tesisleri başta olmak suretiyle belirlediğimiz öteki 200’ü aşkın lokasyon için de çalışmalarımız sürüyor. Bu lokasyonlarda da değişik iş birlikleri yapmayı planlıyoruz.”

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom