Tesla Türkiye’de yollara çıkıyor – Otomobil Haberleri

0

Müşteriler, Model Y konfigürasyonunda sipariş verebilecekler ve teslimler Mayıs 2023’te başlayacak. Model Y, müşterilerin test sürüşü de yapabileceği İstanbul Kanyon AVM’de sergileniyor. Pop-up mağazamız daha sonra Mayıs ayında Akasya AVM ile Anadolu yakasına yönelecek. Bu çeyrekte teslimatlar başlayana kadar İstanbul’da bir servis merkezi de açılacak. Bu merkez, Tesla sahiplerine araçları için hızlı, sorunsuz hizmete erişim sağlayacak.

30 şarj noktası

Tesla ayrıca İstanbul, Edirne, Bolu ve Ankara’da toplam 30 şarj noktasıyla ülkenin ilk Supercharger istasyonlarını açıyor. Ancak Tesla sahipleri Ankara’dan Lizbon’a veya Norveç’te Kuzey Kutup Dairesi’nin kuzeyindeki Tromso’ya seyahat edebilecek. Pazar koşulları daha uygun hale geldiğinde Tesla ayrıca Model 3, Model S ve Model X için yapılandırıcıyı açacak ve müşterilerimiz için en iyi değeri sunmamıza izin verecektir.

Model Y SUV

Model Y, maksimum çok yönlülük ve güvenlik için tasarlanmış tamamen elektrikli orta boy bir SUV’dur. Ön bagaj ve ikinci sıra katlanır koltuklar toplam 1,9 metreküp saklama alanı sunar. Model Y, anahtar gerektirmez, ancak tüm araç kontrolleri için kullanılabilen 15 inç dokunmatik ekran arayüzü ile giriş ve çıkış için akıllı telefonunuza bağlanır. Ayrıca uzaktan kilit açma, uzaktan klima, konum izleme ve diğer benzersiz ve kolay erişilebilir özellikler için Tesla Mobile uygulamasına bağlanır.Geçen yıl Model Y, en son ve en katı Euro NCAP test protokolüne göre test edilen tüm araçlar arasındaydı. 5 Yıldızlı Güvenlik Sıralaması ve en yüksek genel derecelendirme.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.