Tam elektrikli tır Türkiye yollarında

0

Sektör yetkililerinden Onur Talay, “Türkiye’de yeniden bir ilke imza attığımız için mutluyuz. Sürdürülebilir ve yeşil lojistik yaklaşımımız kapsamında elektrikli traktör yatırımı yapmaktan heyecan duyuyoruz. Oluşuma öncülük etmeye devam edeceğiz.” yenilikçi teknolojiler ve stratejiler benimseyerek çevreye ve sürdürülebilir lojistiğe daha saygılı bir endüstri yaratmak”. dedi.

Bu yatırımın klasik bir araç yatırımı olmadığını, Sarp Intermodal’ın daha önemli yaklaşımının bir yansıması olduğunu belirten Talay, “2023 yılında mottomuzu ‘Yarının Yolu’ olarak belirledik. Bugün geldiğimiz ölçüde; attığımız her adımın gelecek için olduğunu gösteriyoruz. Bugün araç aramıyoruz. İnovasyona, teknolojiye, sürdürülebilirliğe ve geleceğe yatırım yapıyoruz.” dedi.

Güneşin ürettiği elektrikle şarj olacak!

EA’lar için menzil ve şarj istasyonlarının çok önemli olduğunu vurgulayan Talay, özellikle otoyol tesislerinde şarj ünitelerinin sayısının kısa sürede artacağına inandığını söyledi. Talay, Sarp Intermodal’ın Şekerpınar’daki genel müdürlük ve garajlarına çekici şarj üniteleri yerleştirdiklerini anlattı. Güneş enerjisinden de faydalanacaklarını kaydeden Talay, genel müdürlük binalarının çatılarını tamamen güneş panelleri ile kaplamaya başladıklarını ve yakında araçları güneş enerjisi ile şarj etmeye başlayacaklarını anlattı.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.