SUV Toyota C-HR 7. nesline kavuşuyor

0Avrupa için özel olarak tasarlanan, Avrupa’da geliştirilen ve Türkiye’de üretilen yeni Toyota C-HR, son çeyrekte ülkemizde satışa çıkacak. Merakla beklenen modelin dünya prömiyerinde konuşan uzman, “7 yıl önce birinci nesil Toyota C-HR modelini piyasaya sürdüğümüzde büyük bir etki bırakmıştık ve aynı etkinin yaşanacağını görüyoruz. ikinci jenerasyonda.Segmentine farklı bir soluk getiren ikonik bir modelden bahsediyoruz.Aynı zamanda Toyota ürün gamında da farklı bir konuma sahip.Toyota C-HR modelimiz sadece Türkiye’de değil, büyük önem arz ediyor. Miktar olarak değil, marka imajı olarak da. Toyota C-HR, markamızla kurulan duygusal bağın önünü açan ve yeni nesliyle bu ifadeyi daha da ileriye taşıyacak bir model” dedi. Toyota C-HR modelinin Türkiye’de üretilmesinin ayrı bir önem taşıdığını vurgulayarak, “Toyota C-HR’ın ikinci neslinin yeniden Türkiye’de üretiliyor olması gurur verici. Toyota markası için küresel öneme sahip bir model ve sadece birkaç yıl içinde Corolla ile aynı seviyede olan en iyi modellerden biri haline geldi. Bu yılın sonlarında Türkiye’de satışa çıkacak yeni Toyota CHR, ilk etapta tam hibrit bir modelle sunulacak. Ayrıca önümüzdeki yıl binek otomobil pazarına ilk Türk yapımı plug-in hibrit versiyonu sunmak için çalışıyoruz” dedi.

Uzman, “Yeni Toyota C-HR, 2022’de lansmanı yapılan ‘prologue’ konsept modeline çok benzer çizgilerle üretim bandından indi. Bu tasarımla birlikte ‘konsept model’ imajını sunmaya devam edecek. 2017 yılında segmentinin ilk tam hibrit modeli olarak tanıtılan C-HR, Toyota’nın Hibrit stratejisinin önemli bir parçası olmaya devam edecek. 17.000’in üzerinde hibrit C-HR satışı ile liderliğini sürdürüyor. Lansmanından bu yana ve yeni nesliyle devam etmesini bekliyoruz”. Yeni Toyota C-HR her zamankinden daha güçlü Yeni Toyota C-HR, Toyota’nın kanıtlanmış teknolojilerini içeriyor. Küresel lansmanında farklı aktarma organlarıyla tanıtılan Yeni Toyota C- HR HR, Toyota’nın sıfır emisyonlu mobilite yolculuğunda CO2 emisyonlarının azaltılmasına ivme kazandırmaya devam ediyor.1.8 litre ve 2.0 litre hibrit motor seçenekleriyle tanıtılan araçta ayrıca 2.0 litre plug-in hibrit seçeneği de bulunacak. İlk kez. Toyota C-HR, Türkiye pazarının ilk etabında beşinci nesil hibrit teknolojisine sahip Hybrid 140 versiyonu ile satışa sunulacak. Hibrit 140, mevcut Toyota C-HR modelinden daha güçlü olmasının yanı sıra mevcut emisyon ve yakıt tüketim değerlerini korurken fark yaratabilecek. Hybrid 140, çevre dostu performansa odaklanırken, keyifli hibrit sürüş deneyiminden de ödün vermiyor. Bu motora ek olarak beşinci nesil hibrit teknolojisine sahip Hybrid 200 ve Plug-in Hybrid 220 motorlar da Avrupa pazarında satışa sunulacak.

Çift DNA’sı ile dikkat çeken yeni nesil Toyota C-HR plug-in hybrid’in Türkiye pazarına sunulması için çalışmalar devam ediyor. “Süper coupe” tasarımıyla çarpıcı bir görünüm Coupe tarzındaki çizgileriyle SUV tasarım modelini farklı bir boyuta taşıyan birinci nesil Toyota C-HR, yeni neslinde bu çizgilerini “super coupe” profiliyle rafine ediyor. Önden bakıldığında Toyota C-HR, markanın tamamen elektrikli model ailesinin yeni yüzünü de taşıyor. Toyota C-HR prologue konseptinin tasarım temasına bağlı kalarak üretime aktarılan ikinci nesil Toyota C-HR, dinamik tasarım çizgileriyle her an harekete hazır olma hissini uyandırıyor. Toyota’da ilk kez tanıtılacak olan yeni Toyota C-HR’ın modern ve sportif dış tasarımı, gizli kapı kolları ve yeni iki tonlu gövde tasarımı detayları ile C-segmentinde farklı bir yere konumlanıyor. -SUV’lar. İmza rengi olarak kullanılan yeni kükürt rengi, yeni iki tonlu gövde tasarımıyla iç mekandaki kontrast dikiş detaylarında kullanılmış ve yeni Toyota C-HR farklı bir boyuta taşınmış. Mühendisler ve aerodinamik ekibi, daha agresif ve keskin dış tasarımıyla yeni Toyota C-HR modeli için yakın işbirliği içinde çalıştı. Bu, hem aerodinamik açıdan verimli hem de görsel olarak etkileyici bir tasarımla sonuçlandı.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.