Sürdürülebilir mobilite kürsüsü kuruldu – Otomobil Haberleri

0

Sürdürülebilir Hareketlilik Girişimi Derneği (SMI) ve Galatasaray Üniversitesi ile ulaşım sistemlerinin entegrasyonuna katkıda bulunmak ve yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi için fırsatlar yaratmak; şehirleşme, aşırı trafik yoğunluğu ve çevre kirliliğinin neden olduğu iklim krizine çözüm bulmak için güçlerini birleştirdi.

Ortak protokolle kurulan “GSU-SMI Sürdürülebilir Mobilite Kürsüsü” kapsamında, insan odaklı ulaşım sisteminin geliştirilmesi için sanayi-üniversite iş birliği ile akıllı ulaşım sistemi altyapılarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütülecek. çevre. Araştırma, sürdürülebilir akıllı hareketliliğin sağlanması, yaşanabilir bir çevre ve bilinçli bir toplum oluşturulması, veri paylaşımı ve güvenliğinin sağlanması amacıyla yürütülecektir. Bu kapsamda Sürdürülebilir Hareketlilik Girişimi Derneği (SMI) ile Galatasaray Üniversitesi arasında imzalanan protokol, ulaşım sistemlerinin entegrasyonuna katkı sağlamayı, akıllı ve yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi için fırsatlar yaratmayı ve neden olduğu iklim krizine çözüm sunmayı amaçlıyor. şehirleşmeden, aşırı trafik yoğunluğundan ve çevre kirliliğinden, tedarik zincirleri konusunda geliştirme faaliyetleri ve çalışmalar yürütmeyi amaçlamaktadır.

Start-up’lar ve tedarik zincirleri desteklenecek

Sektör yetkililerinden Hakan Doğu yaptığı konuşmada, “Sürdürülebilir, entegre ve akıllı ulaşım için bir araya geldik. İnisiyatif olarak başladığımız yolu Kasım 2022’de dernek olduk. Geleceğimiz için bir mobilite altyapısı oluşturmak önceliğimizdir. BT; teknoloji, sürdürülebilir politikalar ve kültür gibi tüm faktörleri dikkate alan multidisipliner bir yaklaşımı gerektirir. Bu çözüm arayışında, sürdürülebilir hareketliliği sağlamak için veri odaklı fikir ve ürünlerin oluşturulmasını desteklemek için üniversiteleri, girişimcileri, özel sektörü, belediyeleri, STK’ları ve uluslararası kuruluşları bir araya getireceğiz. Buradaki çözümün veri odaklı olduğunu biliyor; Otomasyon geliştiren start-up’ların ve tedarik zincirlerinin çalışmalarını destekliyoruz. Bunun için Galatasaray Üniversitesi ile ortak kuracağımız kürsü sayesinde çok boyutlu çalışma imkanı bulacağız” dedi. dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.