Samsunlu esnaftan hırsızlara karşı ilginç yöntem: Arabasını zincirledi

Samsun'da Alaattin Atıcı isimli tüccar, 2000 model arabasına yüklediği kumaşları hırsızların çalmasından bıkınca çareyi aracı zincirleyerek buldu. Atıcı bu yöntemin kendisini rahatsız etmediğini söyledi.

İlkadım ilçesinde 30 yıldır kumaş üretimi yapan Alaattin Atıcı, 2000 bin model aracını ilginç bir yöntemle kapatıyor.
Yaklaşık 10 metre uzunluğundaki zinciri önce kapı kollarına takıyor, ardından bagaj ve kapıların etrafına sararak arabayı asma kilitlerle kilitliyor.
İş yerine getirdiği kumaşları arabasından çaldıklarını iddia eden Atıcı, bu yöntemi caydırıcı olarak kullandığını söyledi.
Bu yöntemin kendisini rahatsız etmediğini belirten Alaattin Atıcı, şöyle konuştu: “Arabam eski model. Her anahtar uyuyor. Bir çay kaşığı alsan da kapıyı açıyorsun. Ben bir tüccarım. Mallarımın azaldığını gördüm. . Böyle bir yöntem düşündüm.” dedi.
Atıcı, şunları söyledi: “Zincir takmamın amacı biraz caydırıcı olmaktı. Daha sonra ürünlerimin henüz çalınmadığını fark ettim. İyi ki çalmışım. İçeri girip çıktığımda bu beni rahatsız ediyor.” 10 dakikamı alıyor. Zevkle yapıyorum. Kişinin zinciri görmesi için yaptım ki, çalmak niyetindeyse caydırılsın.” “Bırakın çalışsın, kazansın. Hazırlanmaya gerek yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir