Renaultdan yeni coupe SUV geliyor

0

Renault, Renaulution stratejik planının ana hedeflerinden biri olan C segmentindeki performansını daha da güçlendirme hedefini, Yeni Renault Rafale modeliyle D segmentine taşıyor. Yeni Renault Rafale, E-Tech hibrit sistemi ve CMF-CD platformunu kullanarak Renault ürün yelpazesinin en üstünde konumlanıyor.

Hibrit aktarma organları, şasi ve elektronik donanımlar için teknolojik kabiliyetini geliştiren Renault, şimdi de mutlak sürüş keyfi için yaratılan ve geliştirilen Yeni Rafale’yi kullanıcılarının beğenisine sunuyor.

Adı havacılıktan geliyor

Yeni modelin ismi, Renault’nun 20. yüzyılın başlarına kadar uzanan havacılık geçmişinden ilham alıyor. Renault, o zamanlar otomobillerin yanı sıra trenler ve uçaklar için içten yanmalı motorların lider üreticisiydi. 1933’te başka bir üretici olan Caudron’u devralan marka, Caudron-Renault’u kurdu ve tüm uçaklara olağanüstü rüzgarların adı verildi. Sonuç olarak, rekor kırmak için tasarlanan C460 tek koltuklu yarış uçağı, 1934 yılında Rafale olarak yeniden adlandırıldı.

Yeni Renault Rafale yalnızca yakıt tüketimi ve teknolojisiyle değil, aynı zamanda geri dönüştürülmüş malzemeler kullanan 200 HP E-Tech tam hibrit aktarma organıyla da öne çıkıyor. Sürüş keyfini yeni boyutlara taşımak için doğan model, teknolojik gelişmelerle geliştirilerek, yeni 300 HP E-Tech 4×4 güç ünitesi ile yüksek performanslı otomotiv dünyasının zirvesine oturtulacak. Yeni Renault Rafale’nin 2024 yılında Türkiye’de satışa çıkması bekleniyor.

Renault'dan yeni SUV coupe


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.