Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakında değişim – Araba Haberleri

0

Groupe Renault ve Nissan, 2023’ün 1. çeyreğinin sonuna kadar kesin bir anlaşmaya varmak için yukarıda belirtilen işlemler için bağlayıcı bir çerçeve imzaladı. Bağlayıcı çerçeve anlaşmasının ayrıntıları, Londra’da yapılan tüm ortaklar toplantısında açıklandı. Yeni İttifak anlaşması 15 yıllık bir başlangıç ​​dönemi için yürürlüğe girecek, bu nihai anlaşmalarda belirtilen planlar, düzenleyici onaylar da dahil olmak üzere sınırlı sayıda emsal koşula tabi olacak ve planın dördüncü yılda tamamlanması bekleniyor. Bu geniş kapsamlı program, üç İttifak üyesinin önde gelen teknolojilerinden yararlanarak yeni ve çevik bir ruh yaratarak 24 yıllık ortaklığı yenileyecek ve güçlendirecektir. Bu, ittifaktaki her şirketin hızla değişen pazarda yenilik yapmak ve dönüşmek için operasyonel verimliliğini sağlamasının yolunu açarak daha fazla büyüme fırsatı yaratacaktır.

Ortak operasyonel projeler

İttifakın 2030 yol haritasını tamamladıktan bir yıl sonra şirketler Avrupa, Latin Amerika ve Hindistan’daki ittifak üyelerine; Pazar, araçlar ve teknoloji açısından büyük ölçekli ve eyleme geçirilebilir faydalar sağlamayı amaçlayan yeni kilit projeleri değerlendirdiklerini açıkladı. Her şirket orta vadede bu değer yaratma projelerinden faydalanırken, aynı zamanda maliyet paylaşımı ve maliyet eliminasyonu yoluyla kısa vadeli faydalar elde edecektir. Groupe Renault, 2026’dan itibaren ilk Yazılım Tanımlı Araç olarak hafif ticari araç pazarı için FlexEVan’ı piyasaya sürecek ve bunu Avrupa’da Nissan ile paylaşacak. Nissan ve Groupe Renault, 2026’dan sonra ürün yelpazesi için yeni nesil C segmenti elektrikli araçlarda olası işbirliklerini de araştıracak. Nissan ve Groupe Renault, önde gelen şarj süreleri için (ortak 800 voltun potansiyel kullanımı dahil) Avrupa modellerinde teknolojiyi paylaşmaya devam edecek. mimari). Groupe Renault ve Mitsubishi Motors, CMF-B platformunu kullanarak yeni nesil ASX ve Colt ile 2 yeni araç geliştirmek için Renault Captur ve Clio’dan yararlanacak. Bu girişimler, 2026’dan itibaren Groupe Renault’nun Fransa’daki ElectriCity fabrikasında üretilecek olan CMF-BEV platformuna dayalı gelecekteki Nissan kompakt elektrikli araçlarına (B segmenti) yönelik planlar da dahil olmak üzere mevcut planların üzerine inşa edilecek.

Oy hakları ve yönetimi

Yeni hükümlere bağlı olarak, Groupe Renault ile Fransız devleti arasında 4 Şubat 2016 tarihinde imzalanan Groupe Renault hissesine ilişkin yönetim sözleşmesi feshedilecektir. Bu, Fransız devletinin Groupe Renault’daki tüm oy haklarını özgürce kullanmasına izin verecek. Groupe Renault, Nissan yönetim kuruluna iki temsilci atama hakkına sahip olacak ve Nissan, Groupe Renault yönetim kuruluna iki temsilci atama hakkına sahip olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.