Porsche’den 75. yıla özel model

0

Ferry Porsche’nin bir spor araba hayalini gerçekleştirmek için, 1948’de ekibiyle birlikte, Porsche 356′ No. 1. Roadster’ı üretip efsanevi Porsche markasının temellerini atmasının üzerinden 75 yıl geçti. 75. kuruluş yıldönümü için 2023 yılında dünya çapında etkinlikler düzenleyecek olan Porsche, kutlamalara özel bir model olan Porsche Vision 357 ile başlıyor.

75 yıllık Porsche’nin tutku ve hayalleri temsil ettiğini belirten Porsche AG Başkanı Oliver Blume, “75. Yıldönümümüzü hayallerden ilham alan insanlarla kutluyoruz” dedi. Festivaller 27 Ocak’ta Berlin’deki DRIVE Volkswagen Group Forum’da başlayacak ve 10 Eylül 2023’e kadar “Driven by Dreams” ile devam edecek. Porsche, “Spor arabaların 75 yılı” özel sergisiyle başlayacak. Ziyaretçiler, Porsche’nin başarı öyküsünü oluşturan vizyon ve girişimlere daha yakından bakma fırsatı bulacak.

PorscheVizyon 357

75. yıl dönümü için özel olarak üretilen ve 356’ya saygı duruşunda bulunan Porsche Vision 357, ilk kez Berlin’de sergileniyor. Style Porsche ekibi, Porsche Vision 357 ile geçmişi bugüne taşıyor ve geleceğin tasarım felsefesinin ipuçlarını sergiliyor: Bunun en çarpıcı örneği, geleceği hedefleyen hem ilerici hem de vizyoner ışık imzasının geliştirilmesidir. Temel konsept, gelenek ve yeniliğin etkileşimini yansıtıyor. Porsche Style Başkan Yardımcısı Michael Mauer şunları söyledi: “Porsche Vision 357 ile çok özel bir doğum günü hediyesi yarattık. Bu araba, 365’e dayanan tasarım DNA’mızın ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor. Bu çalışma geçmişi, bugünü ve geleceği tutarlı bir şekilde bir araya getirme çabasıdır. Otomobilin oranları tarihi modeli anımsatırken, detaylar gelecek vizyonumuzu gösteriyor” dedi. 368 kW (500 hp) 718 Cayman GT4 RS platformu üzerine inşa edilen Porsche Vision 357, olağanüstü spor otomobil performansını temsil ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.