Porsche, SUV Cayenne’i yeniledi – Otomobil Haberleri

0

Porsche, SUV modelini marka tarihindeki en kapsamlı geliştirmelerden biriyle tamamen güncelledi. Yeni Cayenne, yeni bir dijitalleştirilmiş iç tasarım, yeni şasi teknolojisi ve yenilikçi yüksek teknoloji özellikleri sunuyor. İlk olarak Porsche Taycan’da tanıtılan yeni Porsche Sürücü Deneyimi sistemi, sürücüye odaklanırken operasyonların optimize edilmesini sağlıyor. Sürücü tarafından sıklıkla kullanılan işlevler doğrudan direksiyon simidinin üzerinde veya yanında bulunur. Örneğin, direksiyon simidinin sol arka tarafındaki kol, sürücü destek sistemlerini kullanmak için ek işlevlere sahiptir. Cayenne’in yeniden tasarlanan kokpitinde ilk kez 12,6 inçlik tamamen dijital gösterge paneli bulunuyor. Kavisli bir tasarıma sahip olan ekran, isteğe bağlı olarak değiştirilebilen temalara da sahip. Standart olarak 12,3 inç genişliğe sahip Porsche Communication Management (PCM) merkezi ekranı, yeni gösterge tablosuna uyumlu bir şekilde entegre olur ve araçla ilgili tüm bilgilere kolay erişim sağlar.

Sürüş konforu ve performans

Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM) artık Cayenne’de standarttır. İki valf teknolojisine sahip yeni amortisörler, tüm sürüş koşullarında optimize edilmiş performans sunar. Yeni süspansiyon sistemi, özellikle düşük hızlarda ve dinamik sürüşte viraj alırken gözle görülür şekilde iyileştirildi. Sürüş deneyimi, 2 odacıklı, 2 valf teknolojisine sahip yeni uyarlanabilir havalı süspansiyon ile daha da geliştirilebilir. Bu, hem standart süspansiyona hem de önceki modele kıyasla yumuşak süspansiyon özelliğiyle sürüş deneyimini geliştirir. Aracın yol ve arazi kullanımını kolaylaştırır. Aynı zamanda, uyarlanabilir havalı süspansiyon direksiyon hassasiyetini ve performansını iyileştirir ve dinamik sürüş koşullarında gövde sallanmasını azaltır. Yeni süspansiyon ayrıca Normal, Sport ve Sport Plus sürüş modları arasında daha net bir ayrım sunuyor.

Güç seçenekleri

Altı silindirli motor aynı zamanda Cayenne E-Hybrid’in aktarma organlarının da temelini oluşturuyor. 30 kW’tan 130 kW’a (176 hp) yükseltilen yeni elektrik motoru ile toplam güç 470 hp’den (346 kW) 346 kW’a çıkıyor. Donanım seviyesine bağlı olarak kapasitesi 17,9 kWh’den 25,9 kWh’ye çıkarılan yüksek voltajlı bir batarya ile donatıldığından, WLTP’ye göre 90 kilometreye kadar tamamen elektrikli bir menzil artık mümkün. Yeni 11 kW yerleşik şarj cihazı, artan pil kapasitesine rağmen yeterli bir güç kaynağıyla şarj süresini iki buçuk saatin altına indiriyor. Yolculuk sırasında, optimize edilmiş e-hibrit sürüş modları aracın verimliliğini artırır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket