Porsche Cayenne’in içi yenileniyor – Otomobil Haberleri

0

Porsche, dünya prömiyerini 18 Nisan’da Çin’deki Auto Shanghai fuarında yapacak olan yeni Cayenne ile yenilikçi bir ekran ve kontrol konsepti sunuyor. Porsche Driver Experience tamamen dijital ekran, çok yönlü özelleştirme ve sezgisel kullanım anlamına gelir. Çekirdekte, odak noktası sürücüdür. En önemli kontroller direksiyon simidinin çevresinde bulunur. Bu, yeni ve daha da zengin bir sürüş deneyimi yaratır. Yeni kokpit tasarımı, Porsche’nin Taycan elektrikli spor otomobilinin kokpitinin öne çıkan unsurlarını alıyor ve ilk kez içten yanmalı motora sahip bir Porsche’ye aktarıyor. Kabin, değişken ekran seçeneklerine sahip kavisli bir dijital gösterge paneli, yeniden tasarlanmış bir orta konsol ve yeni nesil direksiyona sahiptir. Yeri değiştirilen vites seçici artık direksiyon simidinin sağında bulunuyor. Bu, orta konsolda sofistike siyah panel tasarımında büyük klima kontrolleri için yer bırakır. İsteğe bağlı yolcu ekranı sayesinde yolcular, araç ve sürücü ile yeni bir etkileşim düzeyi yaşarlar. Optimize edilmiş bağlantı fonksiyonları, yeni iç mekan konseptini tamamlıyor.

Sürücü odaklı ve etkileşimli

Yeni Porsche Cayenne, hem sürücü hem de yolcular için tamamen yeni bir sürüş deneyimi sunuyor. Araba, sürücü odaklı sürüş deneyimini yeni etkileşimli öğelerle yolcu dostu benzersiz bir sürüş deneyimine dönüştürüyor. Tamamen dijital 12,6 inç kavisli ekran gösterge paneli, koruyucu bir üst kapak içermeyen modern, ince bir tasarıma sahiptir. Sürücü, gösterge panelinde donanım seviyesine göre değişen yedi adede kadar kaplama arasından seçim yapabilir. Takometre, navigatör, gece görüş asistanı veya 3D sürüş destek sistemini ön planda seçebilirsiniz. Ayrıca aerodinamik görünüm ve klasik modlar da diğer seçenekler arasında. Klasik mod, Porsche’nin ayırt edici özelliği olan beş parçalı gösterge paneli tasarımını dijital çağa taşıyor. Yeni Porsche Driver Experience’ın bir diğer önemli özelliği de dijital ve analog unsurlar arasındaki denge. Sürüş deneyimi için önemli olan tüm kontroller doğrudan direksiyon simidinin çevresinde bulunur. Geleneksel Porsche özelliklerinden biri olan motor çalıştırma düğmesi, direksiyon simidinin solunda yer alıyor. Vites seçici artık direksiyon simidinin sağında, gösterge paneli ile orta ekran arasında konumlanmıştır. Bu, analog kontrollere ve daha fazla depolama alanına sahip yeni, büyük bir klima kontrol paneli için orta konsolda yer açar. Yeni Cayenne’in sürücü destek sistemleri için tamamen yeniden tasarlanmış bir işletim birimi de doğrudan direksiyon simidine entegre edilmiştir.

911 dayalı

Önceki modele göre tamamen yeniden tasarlanan çok fonksiyonlu spor direksiyon simidi, 911 temel alınarak geliştirildi. Doğrudan direksiyon simidinde Normal, Offroad, Sport ve Sport Plus modlarını seçmek için sürüş modu düğmesi artık standart direksiyon. Ön cam ekranı için isteğe bağlı kontroller gibi, gösterge panelindeki yeni bir işlev ve tasarım geçiş anahtarı da doğrudan direksiyon simidinde bulunur. Orta konsolda yer alan yeni klima kontrol paneli, Black Panel tasarımındaki cam yüzeyi ile zarif bir görünüm sunuyor. Klima ayarları, açıkça düzenlenmiş kontrol yüzeyinde hızlı ve sezgisel olarak yapılabilir. Dokunma tanıma ve dokunsal geri bildirimin mekanik iklimlendirme düğmeleri ve fiziksel ses denetleyicisi ile birleşimi, hem dokunsal hem de estetik açıdan hoş bir işlevsellik sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.