Peugeot’dan yeni tasarım “9X8 DEMSKY”

0

PEUGEOT, sanatçı J. Demsky ile işbirliğinin ilk örneği sayılan PEUGEOT 9X8 Hypercar’ın yeni görsel tasarımını Milano Tasarım Haftası’nda sunuyor. Yeni dış cephenin sunumuna PEUGEOT Tasarım Direktörü Matthias Hossann, PEUGEOT Pazarlama ve İletişim Direktörü Phil York ve PEUGEOT TotalEnergies Team sürücüsü Gustavo Menezes katıldı. PEUGEOT 9X8 Hypercar, 23 Nisan’a kadar Milano Tasarım Haftası’nda sergileniyor.

J. Demsky, 9X8’in yeni görünümünü hayal ederek bir arabayı süslemekten daha fazlasını yaptı. PEUGEOT’un estetik, verimlilik ve teknoloji açısından en iyi özelliklerini bir spor otomobile uygulayarak, otomotiv tarihine damgasını vuran “Art Cars” geleneğinin güçlü bir örneğini de ortaya çıkardı. Eklektik bir İspanyol sanatçı olan J. Demsky de pilotların kıyafetleri ve kaskları için görsel bir tasarım uyguladı.

2023’te podyum hedefleri

PEUGEOT, sanatçılarla ortaklık stratejisini sürdürüyor. Yeni düzenin görsel tasarımı, bu yıl yüzüncü yılını kutlayacak olan efsanevi 24 Saat Le Mans’ın kahramanı olacak.

Böylece PEUGEOT 9X8, 1992 ve 1993’te Le Mans’ı kazanan 905’in ve 2009’da başarıya ulaşan 908’in ünlü öncülerinin izinden gidiyor. motor sporları PEUGEOT TotalEnergies Takımı, Temmuz 2022’den bu yana iki adet 9X8 ile FIA ​​Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’na (WEC) katılıyor. PEUGEOT, ilk tam sezonu olan 2023’te podyuma çıkmayı hedefliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.