PEUGEOT yeni konsept hazırlıyor – Otomobil Haberleri

0

PEUGEOT e-208 ve e-2008, kendi segmentlerinde, yıl başından bu yana Avrupa’da tamamen elektrikli vasıta satışlarında birinci ve ikinci sırada yerlerini aldılar. Yeni 308 ve 308 SW’nin tamamen elektrikli versiyonları ise 2023’te pazarlara sunulacak. Bunun yanında %15 daha çok güce (115 kW) ve %10,5 artırılmış menzile (400 km) haiz yeni e-208 de gelecek yıl yollara çıkacak. Kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisi, 2023 senesinde PEUGEOT SUV 3008 ve SUV 5008 modelleri ile başlayarak tüm PEUGEOT ürün gamında devreye alınacak. Bununla beraber PEUGEOT’nun şarj edilebilir hibrit modelleri, Paris’te dünya tanıtımı gerçekleştiren yeni PEUGEOT 408 ile genişledi ve iki versiyon (180 ve 225 hp) olarak sunulacağı açıklandı.

INCEPTION Concept tamamen elektrikli

“2023, PEUGEOT için elektrikli yılı olacak. “2023 şeklinde erken bir tarihte, her PEUGEOT modeli için bir elektrikli versiyon sunacağız. Sadece biz bunun da ötesini hedefliyoruz” şeklinde konuşan PEUGEOT CEO’su Linda JACKSON ekledi,

“Ek olarak ürün gamımızı hızla elektriklendirmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki 2 yıl içinde tamamen elektrikli minimum 5 modeli pazara sunacağız. Bu, PEUGEOT’nun 2025 senesinde tüm modeller için tamamen elektrikli bir seçenek sunmuş olacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte, PEUGEOT’nun tamamen elektrikli araçlar için tasarladığı yeni platformlara dayanan yeni nesil e-Native modellerinin tanıtımları için de hazırlanıyoruz. Gelecek haftalarda tanıtacağımız PEUGEOT INCEPTION Concept ile ilk adımı atacağız. 2030 şeklinde erken bir tarihte, Avrupa’da satılan PEUGEOT modellerinin tamamı, tamamen elektrikli olacak” dedi. INCEPTION Concept, Fransız markanın yeni nesil doğuştan elektrikli platformlardan yararlanarak, otomobil deneyimini iyi mi tekrardan buluş ettiğini gözler önüne seriyor. PEUGEOT iç mekânı baştan sona tekrardan tasarlıyor. Mara kockpit sürüş hareketlerini tekrardan şekillendirirken, yeni dijital ve fizyolojik deneyimler yaratmayı hedefliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.