Otomotivcilerden mobilitiye yatırım – Araba Haberleri

0

Otokoç Otomotiv, sürüş çözümleri geliştiren iUGO’ya 1 milyon dolar yatırım yaptı. Bu yatırım, iUGO’nun gelişim hızını artırmanın yanı sıra, dokuz ülkede 400’e yakın servis noktasını kapsayan yaygın ağıyla Otokoç Otomotiv’in mobilite alanındaki liderliğine katkıda bulunmayı hedefliyor. Ulusal bir girişim olarak ileri teknoloji ile güvenli ve verimli sürüş çözümlerine yeni bir anlayış getiren iUGO, araç telemetri teknolojileri konusunda çözümler geliştiriyor. Elde edilen verileri özgün algoritmalarla birleştiren şirket; Bu sayede araç takip sektörünün dinamiklerini ve sürücülerin alışkanlıklarını öğrenen bir modele dönüştüren bir sistem sunuyor.

iUGO, hizmet verdiği kurumlara sürüş puanı, sürücü derecelendirme sistemi, kurye güvenli sürüş uygulaması, sürücü e-öğrenme modülü, ağır vasıta ekonomik sürüş platformu, bağlantılı araç platformu, dijital yönetim filo yönetimi, EV pil yönetimi gibi gelişmiş mobilite çözümleri sunar. Öğrenme algoritmaları, araç ve motor kontrolünde geliştirilecek modeller ve araçlar için yol haritası üzerinde gelişmiş çok katmanlı haritalama ile yerleşik yapay zeka çözümleri için Ar-Ge.

otonom araçlar

Otokoç Otomotiv Lideri İnan Ekici, “Dijital servislerin otomotiv değer zincirinin yüzde 30-40’ını kapsamasını ve bağlantılı araçların yaratacağı yeni servislerin ve iş modellerinin geliştirilmesinde önemli bir parçası olmasını bekliyoruz. Otokoç Otomotiv olarak mobilite satışı, asistans, araç paylaşımı, bireysel ve filo kiralama alanlarında kaliteli hizmetlerimizi günümüz trendleri doğrultusunda yaygınlaştırmak stratejik önceliklerimiz arasındadır. Bu doğrultuda akıllı mobilite, elektrifikasyon, bağlantılı ve otonom araç teknolojileri, perakende teknolojileri, mobilitede müşteri deneyimi ve sürdürülebilirlik konularına odaklanmamızı sürdürüyoruz.

“Mobilite dünyasında tüm paydaşlar için değer yaratan bir ortak olma” misyonuyla hareket ediyor ve gelecekte stratejik ortaklıklara dönüşme potansiyeline sahip girişimleri destekliyoruz. iUGO yatırımını misyonumuzu gerçekleştirmeye yönelik güçlü bir adım olarak görüyoruz. Bu alanlarda tohum veya başlangıç ​​aşamasında olan inovasyona dayalı girişimleri destekleme stratejimiz kapsamında yaptığımız yatırım, mobilite dünyasının gelişimindeki liderliğimizi de perçinliyor” dedi. Şirketin yakın gelecek hedefleri arasında bağlantılı araç projesi öne çıkıyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.