Otomotiv üreticileri işgücünden endişeli – Otomobil Haberleri

0

Araştırmaya göre, artan işgücü maliyetleri ve işgücü kıtlığı, otomobil üretimi için büyüyen küresel bir endişe kaynağı. ABB Robotik anketine katılanların yaklaşık üçte biri (%31) en büyük üç zorluk olarak işgücü eksikliklerini belirtirken, %35’i artan maliyetler söz konusu olduğunda en büyük endişe kaynağının işgücü olduğunu belirtti. En önemlisi, anket bu endişelerin genel eksikliklerle sınırlı olmadığını ortaya koydu. Katılımcıların yarısından fazlası (%56) yeni belirli becerilere sahip bir iş gücüne sahip olmayı, iş gücü ile yeni beceriler arasında bir meydan okuma olarak seçmeleri istendiğinde en yüksek önceliği olarak değerlendirdi.

Sektör hızla değişiyor

Hızla gelişen otomotiv endüstrisi için yeni becerilere ihtiyaç duyulduğu görüşünü dile getiren katılımcıların %48’i, insanları sektöre çekmek için daha fazlasının yapılması gerektiğini belirtti. ABB Robotik Otomotiv İş Kolu Genel Müdürü Joerg Reger, “Modası geçmiş algılar genellikle otomotiv üretimini olumsuz olarak değerlendiriyor, ancak akıllı otomasyon, yapay zeka ve artan sanallaştırmanın kullanılmasıyla sektörümüz artık en ilginç ve en ileri teknolojilerden biri. Meslekler. Eğitim, beceri geliştirme ve eğitimin, değişen bir işgücünün zorluklarını ele almak için açık ara en önemli önlemler olduğunu belirtmiştim. Bu nedenle, öğrencilere otomasyon ve bilgisayar becerilerini öğretmek için dünyanın dört bir yanındaki okullar ve üniversitelerle ortaklaşa programlar geliştirdik.” dedi.

Bölgesel farklılıklar var

Araştırma aynı zamanda sektördeki bölgesel farklılıkları da ortaya koyuyor; genel işgücü kıtlığı Kuzey Amerika’da (%56), Asya’da (%37) ve Avrupa’da (%34) olduğundan daha büyük bir endişe kaynağıdır. Buna karşılık, yeni beceriler Asya’da çok daha fazla talep görüyor (%57), Kuzey Amerika’da sadece %37 ve Avrupa’da %48. OEM’ler ve 2. Kademe tedarikçiler de bu endişeyi memnuniyetle karşıladı. ABB anketi, otomotiv dünyasının her kademesinden malzeme üreticileri de dahil olmak üzere yaklaşık 600 küresel endüstri uzmanı ve kilit yönetici, mühendis ve diğer profesyonelleri kapsamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.