Opel’in yeni elektriklisine 130 milyon euro harcanacak

0

Stellantis, Almanya’daki Eisenach fabrikasına 130 milyon avronun üzerinde yatırım yapacağını açıkladı. Halen Opel Grandland kompakt SUV üretimine devam eden fabrika, bu ek yatırımla yeni STLA Orta platform üzerine monte edilecek olan BEV (Akülü Elektrikli Araç) modelini üretecek. Yeni BEV modelinin 2024’ün ikinci yarısında üretime geçmesi bekleniyor. Eisenach üretim programına bir BEV’in eklenmesi, Opel’in 2028 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli bir seriye sahip olma hedefini destekliyor.

Sonraki 2030’un Altında

Eylül 1992’de Opel Astra üretimi ile açılan Eisenach fabrikası Almanya’nın Thüringen şehrinde bulunuyor. Fabrika, 2022 yılında 30. yılını 3,7 milyon araç üretimi ile Open Door etkinliği ile kutladı. Eisenach’ın yatırımı, Dare Forward 2030 stratejik planının taahhütlerini yerine getirmek için önemli bir adımı temsil ediyor Stratejik plan, CO2’yi 2021’e kıyasla 2030’a kadar yarıya indirmek ve 2038’e kadar net 0 karbon hedefine ulaşmak için önemli emisyon kısıtlamaları içeriyor. Dare Forward 2030 stratejik planı; Hedef, Avrupa’daki tüm binek otomobil satışlarının ve ABD’deki binek otomobil ve hafif ticari araç satışlarının yarısının 10 yılın sonunda BEV’lere dönüşmesi.

Opel Grandland ve Grandland GSe

Yolunu Eisenach’tan alan Opel Grandland, kompakt SUV segmentinin önemli oyuncularından biri olarak öne çıkıyor. Sportif, zarif, kullanımı kolay ve yenilikçi teknolojileri ile müşterilerine ilham veriyor. Tamamen dijital Pure Panel ile yepyeni bir kokpit deneyimi sunuyor. Grandland, müşterilerin daha önce yalnızca daha yüksek araç sınıflarından bildiği ileri teknolojiler ve yardımcı sistemlerle donatılmasıyla da dikkat çekiyor. Toplam 168 LED hücreli uyarlanabilir IntelliLux LED® Pixel farlar, bu teknolojilerden sadece biri olarak öne çıkıyor. Gece Görüş teknolojisi, karanlıkta 100 metreye kadar uzaktaki yayaları ve hayvanları algılayarak sürücüyü aktif olarak uyarır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.