Nissan elektrikli araçta gaza bastı

0Formula E, Nissan’ın elektrikli araçlarının geldiği noktayı sergilemekten ve markanın elektrifikasyon stratejisini tanıtmaktan heyecan duyuyor. Motor sporlarındaki 85 yıllık geçmişi ve elektrikli araçlardaki on yılı aşkın tecrübesiyle Formula E’ye giren Nissan, hem yarış takımıyla birlikte geliştirdiği hem de diğer takımlara (McLaren Racing) sağladığı ileri teknoloji ile şirketin elektrikli gelecek yaklaşımını ve sürdürülebilirlik hedeflerini ortaya koyuyor.

sıfır emisyonlu sporlar

Formula E, dünyanın ilk sıfır emisyonlu sporudur. FIA’nın sürdürülebilirlik sertifikası olan Çevresel Akreditasyon Programı’nda sürdürülebilirlik yönetmeliği gereği en yüksek puan olan üç yıldıza sahip olan Nissan Formula E Takımı, dokuzuncu sezonun başında sürücü kadrosunu yeniledi. Formula E yarışlarında şimdiden zaferler kazanan Norman Nato ve Super Formula 2022 ikincisi Sacha Fenestraz’dan oluşan sürücüler, deneyim ve gençliği bir arada temsil ediyor. 17 numaralı Fransız Nato ve 23 numaralı araçlarda Fransız-Arjantinli Fenestraz yarışıyor Nissan, üçüncü nesil NISSAN e-4ORCE 04 Gen3 araçlarıyla ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın 9. Sezonuna katılıyor.

Hedef şimdi Londra

Sezonun 14. yarışına Pazar günü üçüncü sıradan başlayan Fransız sürücü, yarışın ilk etaplarında ikinci sıraya kadar tırmandı ve yarış boyunca rekabetçi temposunu koruyarak, kapanış turlarında büyük savunma atağı göstererek podyuma çıktı. 24 turluk yarışın sonunda ikinci sırayı alan Nissan Formula E Takımı, sezonun ilk podyumunu elde etti. Yarışın ardından konuşan Norman NATO; “Bugün performansımdan çok memnunum, yarış boyunca araçta gerçekten iyi hissettim, enerji tüketimini iyi yönettim. Strateji mükemmeldi, sıkı mücadele ettik ve bu sezon takım olarak kaydettiğimiz ilerlemeyi gösteriyor. Her iki günde de puan almak harika, eğleneceğiz ve ay sonunda Londra yarışında puan almak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.” dedi. Formula E, sezonun son iki yarışının Londra’da yapılmasıyla iki hafta içinde sona erecek.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.