Motosikletçiler İstanbul’da buluşacak – Otomobil Haberleri

0

Türkiye’de motosiklet sektöründe ithalat, dağıtım, satış veya üretim yapan 44 markayı temsil eden Motosiklet Endüstrisi Derneği “MOTED” tarafından desteklenen 2023 Uluslararası Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı, 2023-2023 yılları arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 27 – 30 Nisan 2023. Motosiklet Endüstrisi Derneği (Moted) Başkanı Başarı Erbaş, 2022 yılında 92 bin kişinin ziyaret ettiği ve bu yıl Messe Frankfurt tarafından organize edilen fuara ilginin artacağına inandığını söyledi.

Erbaş, “Motosiklet fuarı, diğer sektörlerdeki fuarlarla karşılaştırıldığında, ürün teşhirinin ve görsel çekiciliğin doğrudan satış performansına yansıtılabileceği bir özelliğe sahiptir. Tüketici, fuar süresince ürünleri inceleyerek satın alma kararı verebilmektedir. Bu nedenle firmalar yıl boyunca satışlara da yansıyabilen bu fuara büyük ilgi gösteriyor. Günümüzde tüm sektörlerdeki gelişmeler ve pazardaki yeni oluşumlar rekabetin yoğun olduğu bir ortam yaratmıştır. Günümüzde başarılı olmak ve satmak için kaliteli mal üretip piyasaya sürmek yeterli değildir. Tüketiciler, aynı ürünün farklı fiyat, kalite ve şekilleriyle karşılaşabilmekte ve ihtiyaç duyduğu mal veya hizmeti birden fazla alternatif arasından seçme imkanı bulabilmektedir. adli makamlarla birlikte ve toplumda motosiklet kullanımı konusunda bilinçlendirmek. Ayrıca MOTED, Türkiye’de motosiklet sektörü ve ilgili tüm konularda yurt içi ve yurt dışı sorgulamalarda kaynağa danışma görevini üstlenmiştir.

160 milyona ulaşacak

Araştırmaya göre, 2025 yılında küresel yıllık iki tekerlekli araç üretiminin mevcut seviyesinin 1/3’ü kadar artarak 160 milyon araca ulaşması bekleniyor. iş dünyası Bunun kanıtı, motosiklet endüstrisinin dünyadaki önemi ve bugüne kadar geçirdiği aşamalarda görülebilir. Türkiye’de motosiklet sektörünün 2022 yılı toplam cirosu 20.606.173.000 TL civarında gerçekleşti. 2022’de toplam 415.000 motosikletin kaydı yapıldı. Geçen yıl Ocak-Şubat ayına göre motosiklet tescil sayılarının %222 artması, yılın iyi bir sonuçla kapatılacağının çok güzel bir göstergesi. 2023 Ocak-Şubat döneminde 77.301 adet kayıt yapılırken, 2022 yılının aynı döneminde 24.004 adet kayıt yapıldı. 2023 yılında pazarın 450 bin adet civarında olacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket