Motosiklet üretiminde yeşil alüminyuma geçti

0

Mobilite sektöründe geleceği şekillendiren öncü projelere imza atan Yamaha Motor, 2050 Çevre Planı kapsamında tüm üretim ve ticari faaliyetlerinde karbon nötrlüğü hedefliyor.Yamaha Motor, alüminyum yeşiline geçerek üretimde önemli bir adım attı. .

Yeşil alüminyum, geleneksel olarak rafine edilmiş alüminyumdan yaklaşık %60 daha az karbondioksit yayar ve yenilenebilir enerji kullanılarak rafine edilir. Alüminyum parçalar, motosiklet ürünlerinin toplam araç ağırlığının %12 ila %31’ini oluşturur. Üretimde yeşil alüminyumun benimsenmesi, ürün yaşam döngülerinin bir parçası olarak hammadde üretimi sırasında karbondioksit emisyonlarının azaltılmasını sağlar.

Çevreye katkı önemli

Yeşil alüminyumu ilk olarak yüksek hacimli modellerin ve bazı arazi motosikleti parçalarının üretiminde kullanmaya başlayan Yamaha Motor, tedarik hacminin elverdiği ölçüde yeşil alüminyumun kullanım yelpazesini kısa vadede genişletmeyi planlıyor.

Sürdürülebilir bir yaşam döngüsüne yönelik atılan bu önemli adımın, 2050 yılına kadar tüm ticari faaliyetlerde karbon nötrlüğü sağlama çabalarının ve 2050 yılına kadar %100 sürdürülebilir malzemelere geçiş hedefinin bir parçası olduğunu vurgulayan uzmanın adı, “İnsanlara heyecan verici bir deneyim sunacağız. , özgür ve daha tatmin edici bir yaşam.Tedarik vizyonuyla hareket eden markamız

Geçen yıl kurulan Yamaha Motor Sürdürülebilirlik Fonu da bu alanda çok önemli bir gelişmeydi. Fon, çevre sorunlarını çözmek ve daha iyi bir dünya yaratmaya yardımcı olmak için çalışan birçok şirketle işbirliğine dayalı ilişkiler geliştirmeyi amaçlıyor. Şimdi, üretimde yeşil alüminyuma geçişle, sürdürülebilirlik gelişimimizde bir adım daha attık. İnsana ve çevreye faydalı teknolojiler üretmek tek hedefimiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.