Mercedes tüm ticarileri elektriklendirecek – Araba Haberleri

0

Mercedes-Benz Hafifçe Ticari Araçlar, stratejisinde elektrikli mobilite mevzusunda hedefleri belirleyerek tüm model serilerini dizgesel olarak elektriklendiriyor. Şirket, EQT Marco Polo1 konsepti ile, segment için birçok yenilikle donatılmış EQT’ye dayanan yeni, tamamen elektrikli ve tam teşekküllü mikro kampçı hafifçe ticarinin ilk örneğini kamp severlerle bir araya getiriyor.

 2023’te gelecek 

Seri üretim versiyonunun 2023’ün ikinci yarısında satışa sunulması beklenen Mercedes-Benz EQT (kombine güç tüketimi (WLTP): 18,99 kWh/100 km; kombine CO2 emisyonları (WLTP): 0 g/km) değerleriyle de dikkatleri üstüne çekiyor. Kendi başına bir ürün kadar yenilikçi olan Marco Polo1, T-Serisi’nin değiştirilebilirliğini, yüksek kaliteli ekipman seviyesini tamamen elektrikli bir sürüşün avantajlarıyla birleştiriyor. Firmadan meydana getirilen açıklamaya nazaran; Marco Polo1, yakın gelecekte tamamen elektrikli kısa yolculuklar için ergonomik bir kampçı çözümünün ilk örneği olacak.

Mmikro kamp hafifçe ticari banttan çıkıyor

Concept EQT Marco Polo1, uzun dingil mesafesiyle EQT’dan ayrışıyor. Üretilecek konsept vasıta, şu anda hala geliştirilmekte olan, tamamen elektrikli ve tam teşekküllü Mercedes-Benz yıldızlı mikro kampçıya bir ilk bakışı durumunda. Concept EQT Marco Polo1’in dış donanımında tavan yatağına haiz açılır bir tavan bulunuyor. Makaslı tasarım yardımıyla, açılır tavan, vasıta tavanına hafifçe bir eğim açısıyla kolayca kaldırılabiliyor. Bu sayede Concept EQT Marco Polo1 arkada ayakta durmak için kafi alan sunuyor. Ek olarak pop-up tavan, alışıldık kamp özgürlüğü hissi için arkada bir fermuarla tamamen yada pencere şeklinde açılabiliyor. Tavan yatağında 1,97 metreye 97 santimetre ebatlarında bir uyku alanı da bulunduran Marco Polo1, nokta elastik disk yay sistemiyle yüksek düzeyde uyku konforu sağlıyor. Öte taraftan aracın arkasında 2 metreye 1,15 metre ebatlarında katlanabilir bir uyku alanı daha bulunuyor. İç tasarımda kullanıcı rahatlığı için tüm detayların düşünüldüğü araçta, sürücü koltuğunun arkasındaki ikinci koltuk esnasında, gömme yıkama sistemi ve aynı şekilde gömme 16 litrelik kompresörlü soğutucu da bulunuyor.

Ölçüler ideal

2 metreye 1,15 metre boyutlarında uyku yüzeyine haiz olan Marco Polo1, nokta elastik disk yay sistemi ve on santimetre kalınlığındaki döşekle, kenarlara kadar ergonomik yatma konforu sağlıyor. Vasıta içinde ek alan gerektiğinde, yatak çerçevesi öne doğru çekilerek ya da katlanarak alan açılabiliyor. Hareket halindeyken, katlanan yatak çerçevesi yük bölmesinde bulunuyor. Bu sayede arka koltuklar hemen sonra engelleme olmaksızın kullanılabiliyor. Yüksek uyku konforu için standart donanım, pencere camları için manuel olarak takılabilir karartma elemanları ve camlar ile çerçeve arasına sıkıştırılabilen böcek korumalı bir havalandırma ızgarası içeriyor. Ek olarak standart, daha minik eşyalar için C sütunu ve D sütunu içinde iki pencere cebi bulunuyor.

Yeni Mercedes-Benz EQT

Yeni EQT yalnız Concept EQT Marco Polo ve Marco Polo1 Modülünün temelini oluşturmakla kalmıyor, bununla beraber ailelerin yanı sıra açık hava aktivitelerini seven etken insanoğlu ve kamp severlere, yıldız logolu markanın tamamen elektrikli hayatına çekici bir giriş sunuyor. Merkezi yıldızlı Siyah Açık oturum radyatör ızgarası ve dinamik olarak tasarlanmış soğutma kapakları yardımıyla yeni EQT, Mercedes-EQ ailesinin bir üyesi olarak kolayca tanımlanabilir. Elektrikli minik hafifçe ticari, kompakt dış boyutları geniş alanla birleştiriyor. Hem de, bataryanın gövdenin altına korumalı ve yerden tutum elde eden halde ve oldukça düşük bir ağırlık merkezine yerleştirilmesi yardımıyla, yakıtlı bir T-Serisi ile iç mekanda neredeyse aynı değişebilirliği ve işlevselliği sunuyor. EQT 4.498 milimetre uzunluğu, 1.859 milimetre genişliği ve 1.819 milimetre yüksekliğiyle dikkat çekiyor. 2023’te uzun dingil mesafesine haiz bir varyantını da yollarda görmek mümkün olacak.

2039 hedefi belirli

Buna ek olarak, Mercedes-Benz Hafifçe Ticari Araçlar, sürdürülebilir iş stratejisi “Ambition 2039” kapsamında, 2039 yılına kadar yeni hususi ve ticari hafifçe ticari filo satışlarının tamamını karbon yansız hale getirme hedefini izliyor. Bu iddialı hedefe ulaşmak için Mercedes-Benz, 2030 yılına kadar akülü elektrikli araçların geliştirilmesine 40 milyar Euro yatırım meydana getirecek. 2025 yılından itibaren, yeni piyasaya sürülen tüm Mercedes-Benz Hafifçe Ticari Araçlar yalnız elektrikli olacak. Bu amaçla, Mercedes-Benz Hafifçe Ticari Araçlar, VAN.EA isminde yeni, modüler ve tamamen elektrikli bir hafifçe ticari mimarisi geliştiriyor. Şirket, tamamen elektrikli orta ve büyük hafifçe ticariler için bu platformun geliştirilmesine ve üretim tesislerine yatırım yapmayı planlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom