Mercedes-Benz GLC satışa sunuldu – Araba Haberleri

0

Haziran ayında dünya lansmanıyla tanıtılan Mercedes-Benz SUV ailesinin en dinamik üyesi yeni GLC, Türkiye yollarına çıkıyor. Yeni GLC, hem kent içi asfalt yollarda hem de arazide daima üstün performans ve sürüş konforu sunuyor. İlk kere sunmuş olduğu arka aks yönlendirme sistemi ise manevra kabiliyetini ve sürüş güvenliğini daha da ileriye taşıyor.

Kullanıcı deneyimi özelliği

Yeni GLC’nin yüksek standartları her ayrıntıda kendini gösteriyor. Yeni nesil MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) data-eğlence sistemi, onu daha dijital ve akıllı hale getiriyor. Gösterge paneli ve medya ekranındaki canlı görüntüler, vasıta ve konfor işlevlerini denetim etmeyi kolaylaştırıyor. İki ayrı ekran ile yapılandırılmış yeni nesil MBUX net bir data sunumu ile bütünsel, güzel duyu bir tecrübe sunuyor. Tam ekranda navigasyon, sürücüye mümkün olan en iyi rota yönlendirmesini sağlıyor. Ek olarak navigasyon için MBUX Artırılmış Gerçeklik opsiyonu da sunuluyor. AMG Tasarım Konsepti ile çağıl bir görünüm sunmakla kalmayan yeni GLC, gelişmiş bir aerodinamik verimlilik de sunan 20 inç jant seçenekleri ile sportif ve kendinden güvenilir görünümünü destekliyor.

Boyut konsepti ve ergonomik detaylar

Yeni GLC boyutlarıyla daha da dinamik ve kuvvetli bir SUV görünümünü sunuyor. 4.716 mm uzunluğu ile önceki modele nazaran 60 mm daha uzun ve 4 mm daha alçak. İz genişliği önde 6 mm (1.627 mm) ve arkada 23 mm (1.640 mm) artırıldı. Aracın genişliği ise 1.890 mm olarak kaldı.Bagaj hacmi, daha büyük arka çıkıntıdan yararlanarak 70 litre artışla 620 litreye ulaşıyor. Bu, günlük sürüşün yanı sıra aile ile meydana getirilen yolculuklarda yada eşya taşıma noktasında farklılık yaratıyor. EASY-PACK elektrikli bagaj kapağı standart olarak sunuluyor. Bagaj kapağı; kontak anahtarı, sürücü kapısındaki düğme yada bagaj kapağındaki kilit açma kolu kullanılarak açılabiliyor.

Elektrik destekli dört silindirli motor

Yeni GLC yalnız dizel motor seçeneği ile sunuluyor. Güncel 4 silindirli FAME (Family of Modular Engines) motor ailesinden gelen motor entegre ikinci nesil marş jeneratörü (ISG) ile alt devirlerde motoru destekleyen yarı hibrit sisteme haiz. Motoru destekleyen 48 Volt beslemeli ISG, süzülme, ek destek yada geri kazanım işlevleriyle mühim seviyede yakıt tasarrufu sağlıyor. Bunun haricinde ISG yardımıyla motor fazlaca süratli ve konforlu bir halde çalışıyor. Böylece start-stop işlevi sürücü tarafınca neredeyse algılanmadan işlevini yerine getiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.