Mercedes artık internetten satılacak – Araba Haberleri

0

Mercedes-Benz, Türkiye’de uyguladığı “Yeni Satış Modeli”ni açıkladı. Mercedes-Benz stratejisinin de bir parçası olan bu satış modelinde bayiler birer acenteye dönüşerek kusursuz müşteri deneyimini yaşatmadaki rolleri farklılaştırılıyor. Müşteriler, 15 Mayıs’tan itibaren hizmete girecek olan online mağaza veya acenteler üzerinden araç stoklarını gerçek zamanlı ve şeffaf bir şekilde takip edebilecek ve istedikleri araç modeline Türkiye’de geçerli olacak tek fiyatla ulaşabilecek. tüm ulusal bölge. Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in sunduğu kredi seçenekleri ile müşteriler, uygun gördükleri finansman teklifini ve Mercedes-Benz Kasko’yu seçebilecekler. Araçlarını teslim almak istedikleri Mercedes-Benz acentesini tercih eden müşteriler için faturalar Mercedes-Benz Otomotiv tarafından kesilirken, acenteler araçların kayıt, tescil ve teslim işlemlerini gerçekleştirmeye devam edecek.

şeffaf bir model

Sektör yetkililerinden Şükrü Bekdikhan, şunları söyledi:

“Yeni Satış Modeli ile çok daha hızlı inovasyon, şeffaflık ve iletişim imkanları sayesinde müşterilerimizle aramızdaki bağı daha da güçlendireceğiz. Bu heyecan verici dönüşümü birlikte tasarladığımız acentelerimiz, benzersiz müşteri deneyimini geliştirmek için yıllara dayanan uzmanlık ve deneyimleriyle fark yaratmaya devam edecek.”

Yeni iş modeli kapsamında kilit rol oynamaya devam edecek olan Mercedes-Benz acenteleri, artık stok tutmak zorunda kalmayacağından finansal ve piyasa dalgalanmaları riskini azaltacak ve müşteri ihtiyaç ve gereksinimlerine daha fazla odaklanma fırsatı bulacak. ülke genelinde tek fiyat politikası ile. Acenteler, ürün danışmanlığı, test sürüşleri, araç teslimi, ikinci el araç satışı, satış sonrası hizmetler, aksesuar satışı ve teknik destek gibi hizmetleri eskisi gibi sunmaya devam edecek.

Hafif ticari araçlar için aynı yöntem

Mercedes-Benz’in faaliyet gösterdiği ülkeler arasında Türkiye, hafif ticari araç satışında otomobille yeni satış modelini ilk uygulayan ülke oldu. Yeni model sayesinde müşteri deneyimini en üst düzeye çıkaracak birçok yeni uygulama süreçlere dahil ediliyor. Çevrimiçi konfigüratör ve test sürüşü rezervasyon uygulaması, müşterilerimizin doğrudan kullanabileceği yeni uygulamalar olduğu gibi, bu deneyimi dolaylı olarak etkileyen iyileştirmelerdir.

Mercedes artık internetten satılacak


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket