Maserati, MCXtrema 730 beygirle yola çıkacak

0İtalyan otomobil devinin yarış pistlerinin canavarı olarak betimlediği, Maserati MCXtrema, Monterey Otomobil Haftası’nda ilk kez tanıtıldı. Maserati’nin yeni yarış otomobili, 730 beygirlik performansıyla ön plana çıkarken, zarif tasarımıyla cüretkarlığını ortaya koyuyor.

Maserati MCXtrema, alışılgelmiş kalıpları yıkarak, tamamen İtalya’da ve sınırlı sayıda üretildi. Dünyada sadece 62 adet bulunan bu özel yarış arabası, performansı ve lüks tasarımıyla seçkin bir müşteri kitlesiyle buluştu.

Maserati MCXtrema, onu özel kılan tüm ayırt edici özelliklerinin yanı sıra olağanüstü sürüş deneyimiyle de dikkat çekiyor.  Modena merkezli markanın en güçlü paletli otomobili Maserati MCXtrema, her açıdan cesur ve sıra dışı bir otomobil olarak sunuluyor.

Otomobilin pistlerin bordürlerini yutabilen garajları, özel testler sırasında en heyecan verici detayı oluyor.İtalyan otomobil devinin son kreasyonu, Centro Stile ile Maserati mühendislik ekibinin arasındaki yaratıcı ortaklık ile doğuyor.

Maserati yarış otomobili üretimine ilham vermek için, rekabet dünyasında görkemli Maserati MC12’nin mirasını devam ettirecek bir yarış otomobili sunuyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.