MANın elektrikli aracı eTruck satışı başlıyor

0


uzun mesafe taşımaya yönelik MAN eTGX ve dağıtıma yönelik MAN eTGS modelleriyle pazara sunulan eTruck; Günlük 800 km olan ve daha sonra 1.000 km’ye kadar çıkacak menzili, değişken CCS (kombine şarj portu) konumlandırması ile MCS ve CCS standartlarında yüksek şarj gücü sağlıyor. MAN tarafından özellikle ticari araçlar için geliştirilen Alman akü teknolojisi, optimum kurulum esnekliği ve modüler, konumlandırılabilir akü paketi gibi birçok yeniliği bünyesinde barındırıyor. MAN eMobility Consultancy, yeni eTruck ile birlikte filo hizmetlerinden şarj altyapısının geliştirilmesine kadar birçok konuda şirketlere ve kullanıcılara destek sağlıyor. Satış kapsamında ilk 200 adedin 2024 yılı başlarında seçilmiş müşterilere sunulması bekleniyor. Ayrıca siparişlerin artmasıyla birlikte 2025 yılından itibaren Münih’teki MAN fabrikasında büyük miktarlarda üretime geçilmesi planlanıyor.

100 milyon euroluk yatırım

MAN, yeni MAN eTGX ve MAN eTGS elektrikli kamyonları geliştirmek amacıyla yaklaşık iki yıl önce Münih fabrikasında eMobility Center ile birlikte çalışmaya başladı. Bu süreçte 50 adet prototip üretildi. Ayrıca üretim ve satıştan yaklaşık 4.000 çalışana elektrikli mobiliteye geçiş konusunda eğitim verildi. Ayrıca Nürnberg akü fabrikasına yaklaşık 100 milyon euro yatırım yapıldı. MAN Kamyon ve Otobüs Satış ve Müşteri Çözümleri Yönetim Kurulu Üyesi Friedrich Baumann şunları söyledi: “Paris İklim Anlaşması’nın 1,5 derece hedefine ulaşmak için ticari araç sektörü olarak üzerimize düşeni yapmalı ve CO2 emisyonlarını sürdürülebilir bir şekilde azaltmalıyız. Elektrik kamyonlar bu hedefe ulaşmanın anahtarıdır.A “Bir ticari araç üreticisi olarak son yıllarda kendimizi bu yenilikçi dönüşüm için yeniden konumlandırdık ve yeni teknolojilere yapılan yüksek yatırımları yönetmek için kendimizi sağlam ve geleceğe hazır hale getirdik.”

Uygulama ve şarj bağlantı aralığı için modüler akü

Yeni MAN eTGX ve MAN eTGS, her şeyden önce çok çeşitli akü konfigürasyonlarıyla öne çıkıyor. İkisi kabin altına ve dördü araç şasisinin yanına monte edilmiş toplam altı akü paketi, günlük 800 kilometreye kadar menzil için 480 kWh’ye kadar kullanılabilir akü kapasitesi sunuyor. MAN tarafından ticari araçlarda kullanılmak üzere özel olarak geliştirilen bu akülerin seri üretiminin 2025 yılında Nürnberg fabrikasında başlaması planlanıyor. NMC hücre kimyası ve özel olarak geliştirilmiş ısı yönetimi sayesinde akü paketleri, daha az şarjla bile uzun bir ömrü garanti ediyor ve Kompakt tasarımları sayesinde düşük hava sıcaklıklarının yanı sıra hızlı şarjla yüksek enerji yoğunluğu. Bu, teslimatlardan şehir merkezindeki süpermarketlere, bölgesel inşaat malzemeleri tedariğine, üretim lojistiğinden uzun mesafe taşımacılığına kadar her uygulama için menzil, taşıma kapasitesi ve şarj süresi açısından en uygun araç konfigürasyonunu seçmenize olanak tanır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom