MAN, TGE versiyonlarını çoğaltıyor – Araba Haberleri

0

Hafif ticari araç segmentindeki MAN modeli TGE, ilk seri üretimiyle 3 Nisan 2017’de görücüye çıktı. Polonya’nın Wrzesnia kentindeki fabrikada MAN proje ekibi ve üretim ekibi için çok önemli bir an olan ilk aracın ardından büyük ilgi gören TGE’nin 100.000’inci ünitesi çok yakında üretim hattından inecek. MAN için tartışılmaz bir başarı öyküsü: Dünyanın önde gelen şirketlerinden TGE’nin büyük ilgisi 2023 yılı tahmini satış rakamlarına olumlu yansıdı.

Şimdi otomatik

Yeniliklerle güçlenen TGE ürün gamına yeni model seçenekleri de eklendi.

Yeni eklenen modellerin başında monopnömatik arkadan itişli ve otomatik şanzımanlı TGE geliyor. Arkadan itişli sistem gövdeli araçlara daha uygun olduğu için 3,5 ton aralığında üretilen aracın menzili daha da artırılıyor.

Özellikle motorlu taşıtların yük dağılımı genellikle arka aksta olduğu için arkadan itişli sistem bu sayede daha fazla güç sunabiliyor. Ayrıca otomatik şanzımanlı, tek lastikli ve arkadan itişli TGE’ler, römorkların sık kullanıldığı durumlarda daha iyi çekiş elde edebiliyor. 8 kademeli otomatik şanzımanı ile dur-kalk trafikte dahi en ideal tasarlanmış vites değiştirme noktalarını sunan TGE, yüksek sürüş konforu ve güvenliği ile de etkileyici bir performans sergiliyor.

MAN, TGE versiyonlarını çoğaltır


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.