Lüks SUVlara özel lastik – Otomobil Haberleri

0 

Scorpion Verde All Season ve Scorpion Zero All Season modellerinin mirasını taşıyan bu yeni ürün, Pirelli’nin güvenlik standartlarıyla daha düşük çevresel etkiyi bir araya getiren ‘Çevre Dostu Güvenli Tasarım’ felsefesini yansıtmayı hedefliyor.

Dolayısıyla bu yeni lastik hem ıslak hem de kuru koşullarda daha iyi yol tutuşu ve önceki modellere kıyasla daha düşük dönme direnci gibi özellikler içeriyor. Pirelli Scorpion MS, pazarlanacağı ülkelerin taleplerini karşılamak amacıyla Amerikalı sürücülerin çok aradığı bir özellik olarak uzun ömürlü olmanın yanı sıra özellikle Asya pazarının talep ettiği konforu sunuyor. SUV’lara yönelik olduğu için hafif arazi kullanımı ve karda sürüş de dikkate alınarak tasarlandı.  

Elektrikli SUV’lar için

En yeni premium ve prestij SUV’ların ekipmanı olmak için doğan Pirelli Scorpion MS serisindeki her modelin farklı lastikleri, otomobil üreticilerinin taleplerine yanıt olarak Pirelli’nin bazı önemli uzmanlıklarını da içeriyor. Bu kapsamdaki Elect teknolojisi elektrikli ve şarj edilebilir hibrit araçlar için sunuluyor.

Tüm orijinal ekipman Scorpion MS ortak geliştirme lastiklerin %75’i Elect teknolojisi içeriyor. Örneğin, İtalyan otomobil üreticisinin ilk tam elektrikli SUV’u olan Maserati Grecale Folgore için Pirelli tarafından ön ve arka için 255 50 R19 ve ayrıca önde 255 45 R20 ve arkada 295 40 R20 olmak üzere Elect işaretli iki yeni Scorpion MS versiyonu geliştirildi. Bu yeni lastik, Scorpion ailesinin elektrikli mobiliteye ne kadar adapte olduğunu gösterirken tüm Scorpion serisinin %30’dan fazlasında Elect işareti bulunuyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.