Lexus'un UX 300e elektrikli SUV'u Türkiye'de satışa sunuldu

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Lexus markasının ilk tamamen elektrikli modeli olan UX 300e, 1 milyon 750 bin TL'den başlayan fiyatlarla Lexus bayilerinde satışa sunulurken, online.lexus.com.tr adresinden de online rezervasyon yapılabiliyor. Ayrıca Lexus UX 300e'yi satın alan kullanıcılara evde ücretsiz şarj ünitesi de veriliyor. Lexus'un C-SUV modeli estetik tasarım, konfor, kaliteli işçilik, performans ve verimliliği birleştirerek %100 elektrik keyfi sunuyor. Lexus UX 300e'de kullanılan yeni akü sistemiyle ideal bir menzile sahip olan yeni model, aynı zamanda Lexus Driving Signature'ın yüksek sürüş deneyimi ve rafine yol tutuşu sunan elektrikli versiyonunu da sunuyor.

Tek şarjla 440 km menzil sunan UX 300e, 150 KW (204 HP) güç çıkışına ve 300 Nm torka sahip. Sürüş deneyimini iyileştirmek için direksiyon ve süspansiyonda elektrikli yardımla modifikasyonlar yapıldı. daha dinamik bir sürüş deneyimi elde edin. Aynı zamanda gövde sertliği artırılan UX, zemine konumlandırılan bataryaların getirdiği alçak ağırlık merkezi sayesinde eğlenceli bir sürüş sunuyor. UX modeli, Lexus'un imza niteliğindeki sessizliğini yansıtacak şekilde geliştirilmiş ses yalıtımıyla daha da sessiz hale getirildi.

Lexus'un UX 300e elektrikli SUV'u Türkiye'de satışa sunuldu

100 kilometreyi 7,5 saniyede koşuyor

Verimli ve yüksek performanslı sürüşüyle ​​öne çıkan UX 300e, 0'dan 100 km/saat hıza yalnızca 7,5 saniyede ulaşıyor. 72,8 kWh lityum iyon pil, 50 kW DC şarj gücüyle 1 saat 20 dakikada %80 kapasiteye kadar şarj edilebiliyor. Lexus, tüm otomobillerinde olduğu gibi elektrikli UX 300e'de de kusursuz güvenilirliğiyle dikkat çekiyor. UX 300e, 4.495 mm uzunluğu, 1.840 mm genişliği, 1.545 mm yüksekliği ve 2.640 mm dingil mesafesiyle geniş bir yaşam alanı sunuyor. 486 litrelik bagaj hacmiyle de SUV kullanışlılığı sunuyor.

Çevrimiçi rezervasyonla kullanılabilir

Lexus UX 300e müşterileri, aracı Ankara, İstanbul ve İzmir'deki Lexus bayilerinden test sürüşü yaparak satın alabilecek. Ayrıca müşteriler online.lexus.com.tr adresinden istedikleri versiyon, renk ve özelliklere sahip UX 300e modeli için anında online rezervasyon yaptırabiliyor. Araçlarını çok kısa sürede rezerve edebilen müşteriler, 50.000 bin TL depozito bedelini kredi kartıyla ödeyerek Lexus ayrıcalıkları dünyasına girmenin ilk adımını atabilecek.

Daha sonra kalan araç bedelini ödeyerek UX 300e modelini diledikleri bayiden teslim alabiliyorlar. Lexus'un yeni elektrikli UX 300e modeli, Executive ve Exclusive olmak üzere iki donanım seviyesiyle Türkiye'de satışa sunuluyor. Her versiyonu zengin donanımlara sahip olan UX 300e'nin Executive versiyonu 1 milyon 750 bin TL'den, Exclusive versiyonu ise 1 milyon 920 TL'den başlayan fiyatlarla kullanıcılara sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir